Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Dota 2 The International’da ilk gün neler yaşandı?

Dota 2 The International’da ilk gün neler yaşandı?

24 Milyon dolarlık ödül havuzuyla dün başlayan Dota 2 The International 2018 turnuvasının ilk günü tamamlandı. İşte dev turnuvanın ilk gününden geriye kalanlar:

İlk günün ana odak noktası A grubuydu. Takımların üçer maç oynamasının ardından A grubunun puan tablosunun ilk sırasına 2 galibiyet ve 1 beraberlikle, sürpriz bir şekilde, Evil Geniuses yerleşti. Mavililer oldukça etkileyici bir performansla ilk günü tamamlamayı başardı. Diğer yandan grubun favorilerinden Team Liquid günü 1 galibiyet 2 beraberlik (4 puan) ve PSG.LGD 3 beraberlik (3 puan) ile tamamladı. Liquid OG karşısında 2:0 skorla galibiyete ulaşırken, PSG.LGD 2:0 avantajlı skoru kaçırıp seriyi VGJ. Thunder karşısında 1:1 skorla tamamladı. Günün sonunda Liquid grupta 2. sırada yer alırken PSG 5. sırada yer alıyor.

Diğer taraftan ilk günü hüsranla tamamlayan üç takım Invictus, OG ve VGJ.Thunder oldu. Oynadıkları 3 maçta da galibiyet alamayan takımlardan özellikle grupta son sırada yer alan VGJ.Thunder oldukça tehlikeli bir sırada yer alıyor. Ayrıca DOTA 2 sahnesinin köklü takımlarından Fnatic ve Mineski sağlam bir performans göstererek 3 ve 4. sırada yer alıyor.

Turnuvanın diğer grubu olan B grubuna baktığımızda ise ilk günü VGJ.Storm, Newbee ve Virtus.Pro istedikleri skorlarla ve puanlarla bitirmeyi başardı. Grubun sürpriz isimlerinden Team Serenity, Dota Pro Circuit sıralamasında 4.sırada yer alan Team Secret ile 1:1 berabere kalmayı başardıktan sonra diğer favorilerden Virtus.Pro ile de 1:1 kalarak beklenmedik bir performansla günü tamamladı. Ancak turnuvanın ilk gününde B grubunun asıl avantajlı takımı 2’de 2 yapmayı başaran VGJ.Storm oldu ve grupta 1.sıraya oturdu. Dota Summit 9’da hiç iyi performans göstermeyen takım The International’da büyük bir geri dönüş yaptı. Diğer taraftan Vici Gaming ise 2 maçın ikisini de kaybederek grubun son sırasına yerleşti.

The International 2018’de maçlar bugün, turnuvanın 2.günüde devam edecek. Canlı yayınları ve maç özetlerini Flank Esports’tan takip etmeyi unutmayın!