Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Dev derbi bu kez Zula International Cup’ta finalinde! Galatasaray Esports vs 1907 Fenerbahçe

Dev derbi bu kez Zula International Cup’ta finalinde! Galatasaray Esports vs 1907 Fenerbahçe

Geçtiğimiz günlerde lig aşaması tamamlanan ve şampiyonun Galatasaray Esports olduğu Zula’da bu kez heyecan uluslararası oluyor! 3 Türk, 1 Polonyalı, 1 İranlı ve 1 Avrupa Birliği karması takımların yer aldığı dev turnuvanın finalinde yine bir derbi izleyeceğiz!

Normal sezonun ve mevsim finallerinin ardından Zula Süper Ligi finalinde Galatasaray Esports ve 1907 Fenerbahçe karşılaşmış ve sarı kırmızılı takım ilk sezonun şampiyonu olmuştu. Oyun Hizmetleri’nin de 3. olduğu ligin ardından The International Cup’a geçildi. Türkiye’den bu 3 takımın katıldığı ve ayrıca Brutal Impact, Izako Boars ve PENTA’nın da yer aldığı uluslararası turnuvada sona gelindi.

Antalya’da düzenlenen uluslararası turnuvanın ilk olarak grup aşaması oynandı. B grubunda yer alan Galatasaray Esports grubu 1. sırada, 1907 Fenerbahçe ise 2. sırada tamamladı. Ardından yarı finale geçilen turnuvada yarı finalin ilk ayağında Polonya temsilcisi Izako Boars ile Galatasaray Esports karşılaştı ve sarı kırmızılı temsilcimiz 2-1 galip gelerek adını finale yazdırdı.

Diğer tarafta yarı finalinde Oyun Hizmetleri ile karşılaşan 1907 Fenerbahçe 2-0 galip gelerek finale çıktı ve finalin adı kondu. Dev turnuvanın finalinde yine 2 ezeli rakip Galatasaray Esports ve 1907 Fenerbahçe karşılaşacak.

Final maçının bugün (Cumartesi) 15:30’da oynanacağı turnuvanın ödül havuzu 50.000 dolar!