Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Destek Ayı Oğlu Ayı Griffin’in 10 Maçlık Galibiyet Serisine Son Verdi!

Destek Ayı Oğlu Ayı Griffin’in 10 Maçlık Galibiyet Serisine Son Verdi!

Destek Ayı Oğlu Ayı Griffin’in 10 Maçlık Galibiyet Serisine Son Verdi!

 

Koreli Ligi LCK’in en güçlü takımlarından biri olan Griffin, içlerinde SKT1-KT takımlarının da olduğu ligde 10 maçtır mağlubiyet yüzü görmemişti. Rift Rivals’ı da kazanan bölgede olan takım bugün Gen.G karşısında iki maçta da kaybederek bu seriyi devam ettiremedi.

 

En son ligin ikinci haftasında SANDBOX Gaming’e kaybeden Griffin, 1-2’lik bir skorla mağlup olmuştu. Fakat bugün Gen.G ilk maçta destek rolüne Volibear alarak bu efsaneye bir dur dedi. 2013 yılından beri toplamda 14 kez profesyonel arenada oynanan Volibear yani nam-ı diğer Ayı Oğlu Ayı bu kez dünya devini yerle bir etti!

 

Peki bu seçim ne kadar planlıydı ve oyuna katkısı ne oldu? “Life” seçim ekranından beri kendine çok güveniyordu ve bu güveni de haksız çıkmadı. İlk kanı sıçra atarak savaşı başlatan Volibear aldı ve oyunun geri kalanında ise Griffine adeta cehennemi yaşattı.

 

LCK’de bizim ligimizden farklı olarak takımlar birbirleri ile Bo3 şeklinde karşılaşıyor. İkinci maçta da Griffin maçları önde götürse de bitirici hamleyi yapamadı ve 2-0 ‘lık skorla hem haftayı hem de serileri bozgunla kapattı.

 

Maçın özetini buradan izleyebilirsiniz;
https://www.youtube.com/watch?v=SfQ971jobc8