Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Dark Passage, Lanista ile yolları ayırdı!

Dark Passage, Lanista ile yolları ayırdı!

İki mevsimdir beklentilerin üstünde performanslar sergileyen Dark Passage, koç Lanista ile yolların ayrıldığını duyurdu.

2020 Kış Mevsimi'nde koç Lynx ile yolları ayıran Dark Passage, Lanista ve Janus ile anlaşmaya vardı. Juuzou, Maxi, WaenA, Achuu Absolute beşlisiyle iyi işler başaran ekip normal sezonu 11 galibiyet 5 mağlubiyetle ikinci sırada tamamladı ve play-offlara direkt olarak yarı finalden başladı. Bu mevsim de genç bir beşliyle mücadele eden DP performans olarak biraz geride seyretse de yine liderlik adaylarından yer alıyor. Dün yapılan açıklamaya göre takımın iyi gidişatına rağmen yönetim tarafından radikal bir karar alındı. Koç Lanista'yla yollar ayrılırken yeni koç arayışları başladı.

Lanista daha önce Oyun Hizmetleri ve fastPay Wildcats bünyesinde çalışmıştı. VFŞL'deki ilk ana koçluk deneyiminde Janus ile birlikte Mevsimin Koçu ödülünün sahibi oldu ve kendini kanıtladı. Dark Passage bu mevsim çıktığı on maçta altı galibiyet dört mağlubiyet gördü. Dördüncü sırada yer alan takımın şampiyonluk için birkaç hamle yapması bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde Dark Passage'ın eski koçu Lynx'in Galatasaray Espor'dan ayrıldığını duyurmuştuk. Lynx'in eski takımına dönmesi muhtemel gözüküyor. Bunun yanında Janus'un takımda kalması düşünülüyor. Bu dedikodular gerçekleşirse Dark Passage daha korkutucu bir kadroyla mücadele edecek gibi gözüküyor.