Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Chosen, Team Aurora’dan ayrıldı!

Chosen, Team Aurora’dan ayrıldı!

Mevsime Team Aurora formasıyla başlayıp geçtiğimiz haftalarda yedeğe çekilen Chosen, takımıyla olan sözleşmesinin karlışıklı olarak feshedildiğini duyurdu.

Her mevsimin flaş takımı Team Aurora, VFŞL 2020 Yaz Mevsimi'ne bir hayli sönük başladı. Madly, Chosen, Bendix, Black, Sparz beşlisiyle yola çıkan ekip ilerleyen haftalarda Rhioni, Kituruken ve WaenA'ya şans verdi. Geçtiğimiz hafta ise Direnc, CrawL ve Dailen ile Vadi'ye indi. Bu süreçte takımda sesi soluğu çıkmayan tek isim Chosen oldu diyebiliriz. Genç ormancının nasıl bir rota ilzyeceği merak konusuydu. Yapılan açıklamaya göre Chosen, takımıyla karşılıklı anlaşarak yolları ayırma kararı aldı.

Galakticos ile başlayan profesyonel oyunculuk kariyerinin henüz başında VFŞL'de oynama fırsatı bulan Chosen, 2019 sezonunda Royal Youth ile anlaşarak akademi takımının ormancısı oldu. Aynı zamanda Royal Youth'un yedek oyuncusu olarak kadroya ismini yazdırdı ve takımıyla birlikte Worlds'e gitti. 2020 sezonunun başında 5 Ronin ile anlaşmaya vardı ancak pek parlak bir mevsim geçirmedi.

Chosen'ın Team Aurora'nın serüveni için de "başarılıydı" denmez. Genç ormancı VFŞL'de takımıyla Vadi'ye indiği dört mücadelede hiç galibiyet görmedi. Takımdan ayrılışının ardından VFŞL'de kontrat bulup bulamayacağı merak konusu.