Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Damonte, Golden Guardians’a transfer oldu!

Damonte, Golden Guardians’a transfer oldu!

Son olarak Dignitas forması giyen orta koridor Damonte, Closer'ın formasını giydiği ekip Golden Guardians'a transfer oldu.

Yabancı hakkını Closer ve FBI'dan yana kullanan Golden Guardians, geçtiğimiz mevsim play-off'lara kalmayı başardı. Takım gayet iyi performanslar sergilerken orta koridorda belli başlı sıkıntılar yaşadılar. Goldenglue'nun bireysel hataları birçok kez pahalıya mal oldu ve yönetim de bu soruna bir çözüm bulma arayışına girdi. Bugün yapılan açıklamaya göre GG'nin gelecek mevsimki ortak koridoru Damonte olacak. Damonte geçtiğimiz mevsim Dignitas ile LCS Akademi Ligi'nde mücadele etmişti. 

Bir süredir sahnede yer alan orta koridor ilk çıkışını Echo Fox formasıyla yaşadı. Echo Fox'tan ayrıldıktan sonra Clutch Gaming'e transfer oldu ve burada takımıyla Worlds 2019'da forma giyme şansı buldu. Geçtiğimiz mevsim Clutch Gaming'in isim değiştirmesiyle kadroda yer aldı ancak akademide forma giydi. Bir.ok isim Damonte'nin LCS'te mücadele edebilecek kapasitede olduğunu düşünüyordu.

Golden Guardians gelecek mevsim Hauntzer, Closer, Damonte, FBI, huhi beşlisiyle mücadele edecek. Bakalım Closer ve arkadaşları neler Yaz Mevsimi'nde neler yapacak?

Photo Credit: Golden Guardians