Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Fenix, orta koridora geri döndü!

Fenix, orta koridora geri döndü!

Geçtiğimiz mevsim orta koridordan alt koridora geçen Fenix, Yaz Mevsimi öncesi eski görevine geri döndü.

Kariyerinin ilk yılını Kore'de geçirdikten sonra Kuzey Amerika'ya transfer olan Fenix, o günden beri burada mücadele ediyor. Performansı zaman zaman eleştirilse de bölgede yerli sayılması nedeniyle takımlar tarafından ,birçok şans elde etti. Geçtiğimiz mevsim Dignitas'a transfer olup alt koridora geçen Fenix, Yaz Mevsimi'nde orta koridora geri dönecek. Dignitas ise alt koridora Asta'yı transfer etti. 

Fenix LCS'teki ilk tecrübesini Team Liquid ile yaşadı. Quas, IWDominate, Piglet ve Xpecial'dan oluşan efsane sayılabilecek Team Liquid kadrosunun orta koridoru oldu ancak şampiyonluk yaşayamadı. 2017 Bahar Mevsimi'nde Madlife'ın da formasını giydiği NA CS ekibi Gold Coin United ile anlaştı ancak takımın LCS'e çıkmasını sağlyamadı. Fenix son olarak Echo Fox ve Dignitas formaları giydi. 

Dignitas geçtiğimiz mevsim akademi takımına Damonte'yi transfer etmiş ve Fenix'i alt koridora geçirmişti. Damonte'nin Golden Guardians'a transfer olmasıyla Fenix eski koridoruna geri döndü ve alt koridora Asta transfer edildi. Dignitas'ın as orta koridoru Froggen. Fenix'in LCS'te mücadele etmesi pek muhtemel değil gibi gözüküyor.

Photo Credit: Riot Games