Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Cyberpunk 2077 gümbür gümbür geliyor

Cyberpunk 2077 gümbür gümbür geliyor

Şu an Steam’de en çok satılan oyun olan Cyberpunk 2077’in çıkış tarihi belli oldu!

Beyaz perdenin sevilen ismi Keanue Reeves’in de içinde yer alacağı oyun, 16 Nisan 2020’de piyasaya sürülecek. Uzun zamandır beklenen oyunun E3 2019’da gerçekleşen Microsoft’un Xbox basın konferansında oyunun bir demosu yayınlandı. İşte Keanue Reeves’in de içinde yer aldığı o fragman:

 

Bilim kurgu temalı “Role Play” türündeki oyunda kendimizi 2077 yılında distopik bir dünyanın içinde buluyoruz. Teknolojinin insanlığın nasıl hem kurtuluşu hem de sonunu hazırlayabilecek bir unsur olduğu oyunda çok güzel bir şekilde işlenmiş gibi gözüküyor. Çok parçalı lineer bir aşkı olmayan oyun Night City ve çevresinin genişleyen metropolünde geçiyor. 

Oyunun tasarımcısı olan Mike Pondsmith yarattığı Cyberpunk sistemine dayanan Cyberpunk 2077, oyunun ve mekaniğin sahip olduğu sandbox doğası sayesinde oyunculara hareket ve çeşitlilik özgürlüğü sağlıyor. 

Oyuncular dünyayı farklı sınıflardan seçilen kendi benzersiz karakterleriyle tecrübe etme şansı yakalayacaklar. Kana susamış askerlerden kurnaz hackerlara kadar birçok farklı karakter türünü oyun kullanıcılara sunacak.

Oyunda kan ve vahşet bolca olacak gibi gözükse de yayınlanan bazı oynanış videolarından anladığımız kadarıyla hiç kimseyi öldürmeden de oyunu tamamlayabileceksiniz. Unutmayın, aldığınız her karar oyunun akışını etkileyecek. O yüzden aldığınız kararların sonuçlarına katlanmaya hazır olun!

Oyun, PlayStation 4, Windows PC ve Xbox One platformlarında oynanabilecek ve oyunun şu anda Steam’de ön sipariş fiyatı ise 249 TL.