Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Crown, OZ Gaming’e transfer oldu

Crown, OZ Gaming’e transfer oldu

CLG'den ayrıldıktan sonra ne yapacağı merak edilen Koreli orta koridor Crown, CK takımlarından OZ Gaming ile anlaşmaya vardı.

Geçtiğimiz yıla kıyasla vasata yakın bir performans ortaya koyan CLG, kötü gidişata dur demek için orta koridor Crown ile yolları ayırmıştı. Koreli isim yerine Pobelter'ı transfer eden ekip yeni kadrosuyla çıktığı 6 maçta 2 galibiyet aldı. Bu tranferin üstünde SSG ile Worlds şampiyonuğu yaşamış olan Crown'ın nasıl bir kariyer planlaması yapacağı merak ediliyordu. Bugün yapılan açıklamaya göre Koreli orta koirodun yeni durağu OZ Gaming oldu. OZ, Kore ikinci ligi olan CK'de mücadele ediyor.

Kariyerinde birçok farklı başarıya imza atan Crown, 2020 sezonunun başında radikal bir kararla Kore'den ayrılıp Kuzey Amerika'ya transfer olmayı seçti. Geçtiğimiz mevsim play-off oynayan CLG, kadroda orta koridor ve destek değişimleri yaptı. Sezona kötü bir başlangıç yapmasının ardından geçtiğimiz haftalarda orta koridor değişikliğine gitti. Yıldız oyuncu Crown takımdan ayrıldı ve akademide de forma giymedi. Koreli oyuncu ayrılık açıklamasında ülkesine döneceğini belirtmişti. 

OZ Gaming, orta koridor oyuncusu Ian ile yolları ayırmadı. Takım CK'de son sırada yer alıyor. 7 maçta 1 galibiyet alındı ve play-off'lardan biraz uzak kaldılar. OZG alt koridorunda Royal Youth'tan tanıdığımız Pilot yer alıyor. Koreli nişancı ülkemizde şampiyonluk yaşamış ve Worlds'e gitmişti.

Bu transferle birlikte performans artışı olup olmayacağını zaman gösterecek.