Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Corona virüsü temalı oyun duyuruldu! COVID: The Outbreak

Corona virüsü temalı oyun duyuruldu! COVID: The Outbreak

Polonya merkezli oyun geliştiricisi Jujubee SA imzalı Corona virüsü temalı strateji oyunu COVID: The Outbreak için tanıtım videosu yayımlandı.

YouTube üzerinden yayımlanan oyunun tanıtım videosu kısa sürede konuşulmaya başlandı. Oyun salgın dönemini ele aldığınız bir ortamda geçiyor.

Salgının etkilerini yönettiğiniz bir strateji oyunu olan COVID: The Outbreak tantım videosunda anlaşıldığı kadarıyla dünyayı etkisi altına alan Corona virüsünün yayılmasını önlemek için önlemler alacaksınız. 

Corona virüsü salgınını durdurmak için mücadele vereceğiniz bir strateji oyunu olan COVID: The Outbreak, bilgisayar oyuncuları için duyuruldu. Oyun, insanları salgına karşı bilinçlendirme amacı taşıyan Plague tarzı bir deneyim sunmayı vaadediyor. 

Oyunda yer alan fonları, personeli, ilaçları yönetiyorsunuz. Hangi zamanda ne yapmanız gerektiğine karar vermeniz gereken oyunda salgına karşı dünyanın ne yapması gerektiğini söylüyorsunuz. Acil durum ilan edebildiğiniz gibi sınırları da kapatabildiğiniz oyunda bütün ipler sizin elinizde. 

Salgın sırasında ortaya çıkan sahte haberlere karşı almanız gereken önlemler bulunduğu gibi dünyanın salgından en çok darbeyi aldığı stokçuluk da oyunda yer verilen detaylar arasında yer alıyor. Yani oyunda aslında gerçek hayatta gördüğümüz salgın sorunları da bulunuyor. 

Oyun, devam eden salgın sırasında dünyanın dört bir yanındaki oyunculara salgın bilinci kazandırırken, zorlu oyun deneyimi sunmayı hedefliyor. Oyun, 29 Mayıs 2020'de Steam üzerinden bilgisayar oyuncuları ile 13.99 dolarlık bir fiyat etiketiyle buluşacak. 

Geliştirici şirket ayrıca oyunun mayıs ve haziran ayındaki tüm net Steam satışlarının yüzde 20'sinin, Salgın Hazırlık Yenilikleri Koalisyonuna (CEPI) ve Corona virüsü salgınının sonuçlarına karşı mücadeleyi destekleyen diğer yardım kuruluşlarına bağışlanacağını söylüyor.

Oyunun yayımlanan tanıtım videosu: