Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Caps ve Perkz yeniden koridor değiştiriyor!

Caps ve Perkz yeniden koridor değiştiriyor!

2019'un başında koridor değişikliğine giden Caps ve Perkz, Yaz Mevsimi'nde bir kez daha değişerek geçtiğimiz mevsimki koridorlarına dönecek.

Avrupa'nın son yıllardaki en başarılı takımı G2 Esports, Geçtiğimiz sezon Caps'i transfer ederek büyük bir yankı uyandırmıştı. Caps transferiyle birlikte bölgenin en iyi orta koridorlarından Perkz, nişancı pozisyonuna geçiş yaptı. Takım bu beşliyle MSI şampiyonu oldu ve Worlds Finali gördü. Sezon başında ilginç bir değişiklik yapılarak Pekrz eski pozisyonu orta koridora, Caps ise nişancıya geçmişti. Koç Grabbz tarafından yapılan açıklamaya göre bu ikili Yaz Mevsimi'nde bir kez daha koridor değişecek. Caps yeniden orta koridora dönerken Perkz nişancı rolünü üstlenecek.

G2 Esports'un yaptığı bu kadro hamleleri kelimenin tam anlamıyla inanılmaz. Avrupa'nın en iyi orta koridorlarından ikisine sahip olan ekip sadece orta koridor değil, aynı zamanda bölgenin genel olarak en iyi iki oyuncusu diyebileceğimiz Caps ve Perkz'ü kadrosunda bulunduruyor. Bu ikili orta koridor ve nişancı pozisyonları arasında mekik dokusa da sonuç değişmiyor ve G2 bir şekilde yine şampiyon oluyor.

2020 Bahar Mevsimi'nde Caps'in harika nişancı performanslarını izledik. Bazı oyunlarda komik hataları olsa da gerektiği yerde takımını taşımayı da bildi. Perkz'ün orta koridordaki yeteneğine söyleyecek laf yok. Tabii nişancı pozisyonunda da özellikle Xayah ile neler yapabildiğini 2019 sezonunda gördük. Koç Grabbz'in Twitter üstünden yaptığı açıklamada Wunder'ın alt koridora gitme ihtimalinin değerlendirildiği belirtildi. Bu ihtimal gerçekleşseydi, G2 yine şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olurdu diyebiliriz.

Caps'in orta koridorda oynadığı maçları özledik. Bakalım gelecek mevsim bizleri nasıl bir G2 bekliyor olacak?

Photo Credit: Riot Games