Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Call of Duty: Modern Warfare PS4 hata çözümü

Call of Duty: Modern Warfare PS4 hata çözümü

Eğer PlayStation 4 cihazınızda Call of Duty: Modern Warfare oyununa sahipseniz ve güncelleme yapmak istiyorsanız indirme tamamlandığında ve kuruluma geçtiğinizde karşınıza “yetersiz alan” problemi çıkacak ama üzülmeyin bunun basit bir çözümü var.

PlayStation 4 cihazının oyunları saklama şeklinden dolayı güncellemeleri yapmak için oyununuzun toplam alanının iki katı boş alana sahip olmanız gerekiyor. Modern Warfare oyununun orijinal boyutu 60.68GB olmakla beraber ilk gün eklenen 14GB’lık bir güncelleme içeriyor.

Maalesef bu durum oyunu oynamak isteyenlerin 120GB’a yakın bir depolama kapasitesine sahip olması anlamına geliyor.

Bu bahsettiğimiz sorun sadece Modern Warfare için geçerli çünkü diğer oyunların çoğu saklama alanını verimli kullanarak sadece gerekli kapsama alanını kullanıyor. Örnek olarak, Monster Hunter World oyunu çok sık güncellemeler yapsa da diğer oyunlar gibi dosya kopyalama taktiğini uygulamadığı için bu kapasite sorununa takılmıyor.

Büyük ihtimalle bu sorunun kaynağı Call of Duty ile ilgili. Bundan dolayı problemin çözülmesi beklenenden daha çok zaman alacak gibi gözüküyor. Problemden kurtulmak ve oynamaya devam etmek istiyorsanız sistem kapasitesinin boş ve temiz olduğundan emin olmalısınız.