Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Call of Duty: Modern Warfare 5. Sezon için beklenen gelişme

Call of Duty: Modern Warfare 5. Sezon için beklenen gelişme

Call of Duty: Modern Warfare 5. Sezon kullanıcılar nezdinden bekleniyor. Merak edilen yeni sezon için önemli bir duyuru yapıldı: Oyunun toplam boyutu küçülecek! 

Popülerliğini her geçen gün artıran Call of Duty: Modern Warfare'in yeni sezonu olan 5. sezonu bu hafta içerisinde kullanıcılara sunulacak. Yeni sezon ile birlikte kullanıcılar hem standart çoklu oyuncu modunda hem de çok popüler Battle Royale modunda pek çok  değişiklik ile karşılaşacak.

Yeni sezon ile Call of Duty oyuncularının bir süredir beklediği devasa dosya boyutlarının küçültülmesi yoluna gidilecek. Oyunun boyutunu PlayStation 4 üzerinde 36 GB olarak standarta oturtuluyor, aynı zamanda oyuncuların oyunun indirmeye başlayabilmesi için de yaklaşık 90 GB gibi bir boş alana ihtiyaçları olacak.

Oyunda yeni sezonla kullanıcılar; yeni haritalara, silahlara, Operatörlere ve Operatör kostümlerine kavuşacak. Oyuna eklenecek en önemli detaylardan birisi de Shadow Company grubu olacak. Modern Warfare oyuncuları artık yeni bir grup deneyebilecek.

Oyunun 5. Sezonu 5 Ağustos günü kullanıcılara sunulacak. Üretim Yöneticisi Paul Haile, konu hakkında yaptığı açıklamada: "Modern Warfare ve Warzone'un toplam boyutunu azaltmak için çalışmak bizim önceliğimiz" diyor.