Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Bwipo: “Caps, Ryu’dan tek başına skor aldığında maç bitmişti”

Bwipo: “Caps, Ryu’dan tek başına skor aldığında maç bitmişti”

Ülkemizde oldukça tanınan eski Dark Passage’lı üst koridor oyuncusu Bwipo Fnatic’in oynadığı ilk Worlds maçında yedek kaldı. İlk maçta ilk beşteki yerini Soaz’a kaptıran Bwipo, 100T maçının ardından yaptığı röportaj ile maçın ve bölgelerin durumu hakkındaki sorulara cevap verdi.

Soru: Bugünkü maçlar hakkındaki düşüncelerin neler?
Bwipo: Nasıl takım olarak oynadığımız konusunda oldukça mutluyum. Seçim yasaklama ekranında biraz saygısızlık yaptık ama sonuçta ne yaptığımızı biliyorduk. Anda’nın harika bir Graves ve Kindred oyuncusu olduğunu biliyorduk. Bu yüzden ikisinden birini banladık. Daha sonra kör seçim olarak Olaf’ı seçmemiz saygısızlıktı çünkü Graves, Olaf’a karşı kazanan bir eşleşme. Kötü eşleşmeye rağmen yengeç önceliğini vermemiz dışında çok iyi bir erken oyun geçirdik. Bunların dışında yapılan seçimlerin hepsi hesaplanmıştı. Oyuncuların hepsi yapılan seçimleri rahatlıkla oynayabiliyordu.

Soru: Oyunun hangi aşamasında “Bu maç böyle biter!” dedin?
Bwipo: Dakikayı hatırlamıyorum ama Caps 10. seviyelerde iken Syndra’ya “E” yeteneğini tutturduğu bir pozisyon var. Orada dedim Caps bu skoru tek başına alır diye. O andan itibaren oyunun bittiğini biliyordum.

Soru: EU vs NA rekabeti sürekli devam ediyor. Bu Dünya Şampiyonası için EU’nun daha iyi olduğunu söyleyebilir miyiz?
Bwipo: Kendimizi övmeden önce biz takım olarak kendimizi Invictus Gaming’e karşı kanıtlamak istiyoruz. Herkesin Caps’i Rookie’nin karşısında görmek istiyor. Kişisel olarak, üst koridorda kimin oynayacağını bilmiyoruz ama Soaz da ben de TheShy veya Duke’a karşı oynamak için heyecanlıyız.

NA’den iyi miyiz bu konuyu kendim oynayarak göstermek isterdim. Ama maçın sonucuna bakarsak EU’nun NA’den daha iyi olduğunu güvenle söyleyebiliriz. Ya da en azından daha iyi performans gösterdiğimizi söyleyebiliriz. NA şu sıralar kendi oyun stilini oynamakta zorluk çekiyor. Diğer yandan ise EU kendi oyun stilini çok başarılı bir şekilde oynuyor. G2 dün bunu Afreeca’ya karşı gerçekleştirmiş ama bugün o stili taklit edemedi.

Soru: Genelde oyuncular yedek bırakıldığında üzülür. Ama eğer sen ilk beşte başlasaydın bile tank oynamak zorunda kalacaktın. Yedek kalıp tank oynamak zorunda kalmadığın için memnun musun?
Bwipo: Bugünlerde üst koridor metası kimin daha iyi Urgot veya Aatrox oynadığına bakıyor. Tabii ki bu şampiyonları seçip kendimizi kanıtlamak istiyoruz ama en önemlisi seçim yasaklamadan avantajlı çıkmak istiyoruz.

Örneğin 100T’ye karşı oynarken Ssumday’ın onların en iyi oyuncusu olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden iki üst koridora da, özellikle Ssumday’e böyle güçlü iki seçimden birisini vermenin mantıksız olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden ikisini de yasaklayarak Ssumday’ı seçim yasaklamada geride bırakıyoruz.

İlk maçta Soaz oynama şerefine ulaştı. Benim için takımı vadide oynarken daha fazla izlemem gerektiği söylendi. Bütün bunların üstüne ben ilk kez Dünya Şampiyonası’na geliyordum ama Soaz zaten 6 kez burada oynamıştı. Bu yüzden açılışı Soaz’ın yapması en mantıklı karar olarak düşünüldü.

Soru: Takım arkadaşlarına veya taraftarlarınıza söylemek istediğin şeyler var mı?
Bwipo: Takım arkadaşlarımın hepsi harika oyuncular. Geçen sene ortalıkta dolaşan free agent bir soloq oyuncusuydum ama şimdi burada, Dünya Şampiyonasında olduğum için çok mutluyum. Oynama fırsatım olduğu için çok hypelandım. Eğer oynarsam taraftarlarımıza Dünya Şampiyonasında da oynamayı hak ettiğimi, Uluslararası seviyede de oynayabildiğimi kanıtlamak istiyorum. Tüm taraftarlarımıza bizi destekledikleri için teşekkür ediyorum. Eğer bu maçtaki momentumumuzu kaybetmezsek uzun süren bir Dünya Şampiyonası macerası yaşayabiliriz.

via: invenglobal.com