Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Bursaspor ”Umut” kaynağını buldu!

Bursaspor ”Umut” kaynağını buldu!

Bursaspor Esports'un yeni orta koridoru genç Umut oldu.

Geçtiğimiz sezonu Beşiktaş Esports'ta geçiren Umut, güzel oyunlarıyla taraftarların ve takımların dikkatini çekmişti. Sezona akademi takımında başlayan Umut, sezon içinde as takıma geçerek
3 maçta forma şansı bulmuştu. Bu maçlarda yeteneklerini konuşturan genç oyuncu, geçtiğimiz mevsimlere kıyasla çok daha bilinçli ve doğru hamleler yaptı. Genç yetenek Umut, önümüzdeki mevsim Bursaspor'un as kadrosunda bulunacak.

Kariyerine ATLAS eSports Team'de başlayan Umut daha sonra Royal Youth, ÇİLEKLER, Oyun Hizmetleri'nde boy gösterdi. Oyun Hizmetleri'nde adından sıkça söz ettiren Umut, takımıyla 2018 Yükselme Ligi play-off'larında mücadele etti. OHM'de Smoke, Rawbin IV, Elramir, p1noy ve Cognac gibi isimlerle takım arkadaşlığı yapan Umut, Team Cappadocia karşısında iyi bir performans sergiledi ancak 31 kaybettiler. LeBlanc, Ryze gibi şampiyonlarıyla tanınan Umut, 2019 Akademi Ligi'nde toplam 10 farklı şampiyon tercih etti ve normal sezonu ortalama 5.72 KDA, play-off'ları ortalama 5.14 KDA ile tamamladı.

As takımda 3 maça çıkan Umut, üç farklı şampiyon tercihinde bulundu ve ortalama 3.88 KDA ile oynadı. Özellikle 9. haftada RYL ile oynanan maçta takım olarak çok iyi performans sergilemişlerdi. İşte Beşiktaş'ın akademi takımı oyuncularıyla Royal Youth'u devirdiği maç: