Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Dumbledoge hangi takıma gidecek?

Dumbledoge hangi takıma gidecek?

Dumbledoge, hiç şüphesiz Türkiye’nin en popüler destek oyuncularından birisi. Hatta dünya basınında yer edinebilmiş tek yerli destek oyuncumuz bile diyebiliriz. Profesyonel oyunculuk kariyerine 2014 Ocak tarihinde Nilüfer 1603 takımında başladı ve toplam 7 farklı takımda görev aldı. Beşiktaş Espor ve SuperMassive takımlarında görev aldığı zamanlarda sergilediği performanslarla dikkat çekti. Yabancı basında da oldukça popüler oldu. 2015 yılında, Beşiktaş Espor ile MSI turnuvasında SKT ile karşılaştıkları maçta, Janna karakteriyle Faker’dan ilk kanı almış olmasından dolayı turnuvanın ikonlarından birisi haline geldi. Akıcı İngilizcesi sayesinde röportajların ve takım açıklamalarının da vazgeçilmez ismi olmuştu.

Mustafa Kemal "Dumbledoge" Gökseloğlu

10 Nisan 2019 tarihinde kaptanı olduğu Royal Youth takımından, kadroda yapılan değişikliklerden dolayı kendi isteğiyle ayrıldığını resmi Twitter hesabından açıklayan Dumbledoge, 26 Nisan 2019 tarihinde ise yine resmi Twitter hesabında Yaz Mevsimi için tekliflere açık olduğunu duyurmuştu. Daha sonra Galatasaray Espor ile görüştüğünü duymuştuk ancak transfer hakkında başka bir detay ortaya çıkmadı. Bu sırada, Galatasaray Espor’un Japone ile görüştüğü öğrenilince, Dumbledoge ve Galatasaray Espor transferi tamamen unutuldu. 

2019 Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi, 8 Haziran tarihinde başlayacak. Henüz destek rolü transferini tamamlamamış takımlar için zaman daralıyor diyebiliriz. Bursaspor Espor, Galatasaray Espor ve Dark Passage, şu an için destek transferlerini duyurmayan VFŞL takımları.

  • Bursaspor Espor’un, geçen mevsim 1907 Fenerbahçe Espor forması giymiş olan Japone ile görüştüğü söyleniyor. Şu ana kadar isimleri Dumbledoge ile hiç duyulmadı.

 

Galatasaray Espor hem Dumbledoge hem de Japone ile görüştü. Taraftarların asıl favorisi her ne kadar Dumbledoge olsa da sarı kırmızılı ekip Japone ile anlaşmış hatta imzaları atmaya da çok yaklaşmıştı. Daha önce yaptığımız haberlerde Japone’nin çoktan Madness ile duo atmaya başladığını bile belirtmiştik. Kaynaklarımızdan alınan bilgilere göre Japone, hayranlarından gelecek olan tepkilerden dolayı Galatasaray Espor forması giymeye çekindi. Japone’nin Galatasaray Espor koçu olan Mora ile görüştüğü, hatta sözleşmenin bile hazırlandığı iddia ediliyor. Fakat Galatasaray Espor cephesinden küçük bir bilgi daha var. 23 Mayıs 2019 tarihinde Galatasaray Espor’un Ragner transferini açıklamasından sonra gerçekleşen sanal kargaşada, kulüp yetkilileri, Ragner için "TCL’nin en sancılı transferi olabilir." ifadesini kullanmıştı. Soru işareti olan şey ise şu: Transferin zorlu geçmesinin sebebi Ragner veya Dark Passage kaynaklı bir sebep miydi yoksa Galatasaray Espor’un kendi içinde olan bir sıkıntı mıydı? 

Eğer Ragner transferinin gecikmesinin sebebi, Galatasaray Espor’un kendi içinde olan bir sıkıntısıysa, Dumbledoge transferinden hiçbir haber alamıyor olmamızın sebebi de bu olabilir. Kim bilir, belki de Dumbledoge transferinde Japone transferinde olduğu gibi sona yaklaşılmıştır ancak Galatasaray Espor, Ragner transferinde olduğu gibi bilgi sızdırılmaması için güvenlik önlemlerini en yüksek seviyeye çıkarmıştır.

Yerli takımları geride bırakırsak, Dumbledoge’un uzun zamandır yurt dışından teklif beklediğini de biliyoruz. Ancak olası bir yurt dışı transferi için de henüz bir duyum almış değiliz. Uluslararası sahnelerde boy göstermiş olması, akıcı olarak İngilizce konuşabilmesi gibi kriterler transfer dönemi süresince yurt dışından teklif almasını sağlayabilecek mi? Bunu da kalan kısıtlı zamanda göreceğiz.