Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Broken Blade’li TSM Kazandı

Broken Blade’li TSM Kazandı

Broken Blade, Ruin karşısında ilk galibiyetini aldı

 

LCS yani Kuzey Amerika Ligi bir hafta erken başladı. Hafta sonu oynanan ilk hafta mücadelelerinde ise sürpriz sonuçlarla karşılaştık demek yanlış olmaz. İki takım 2de2 yaparken, ligin favori takımlarından olan TSM ve Team Liquid bu takımlar arasında değildi. Tüm maçlara bir göz atalım.

 

C9 – FLY

Mevsimin llk maçında erken oyunda Licorice ve V1per arasında alınan karşılıklı skorlar, V1per’ı biraz öne geçirse de bu üstünlük çok sürmedi. Erken kaybedilen orta kule işleri biraz zora soksa da, dakika 18’de alınan alev ejderi ve skorlar FLY’ı dengede tutmaya yetmedi. Dakika 21’de ise C9 oyunu kazanan hamleyi yaptı ve ardından gelen dakiklarda doğru oyunla kazanan taraf oldu.

https://youtu.be/45LStnxX6xM?t=2250

 

TL – TSM

Son finalistlerin maçı tabi ki haftanın maçı olarak seçilebilir diyebiliriz. İki takımda eskisinden daha güçlü olarak vadiye indi. Fakat ilk dakikalardan beri adeta MSI performansının da üstünde bir oyun sergileyen TL maçı ele aldı. Akadiaan’ın hatalı oyunları, orta koridorda verilen iki kule ve alt koridorda Doublelift’in kusursuz oyunu TSM’e mağlubiyeti getirdi. Gittiği ilk günden beri göğsümüzü kabartan temsilcimiz Broken Blade ise kendi performansını eleştiren bir Tweet attı.

https://youtu.be/lUASu7hRWRw?t=1854

 

CLG – 100

1907 Fenerbahçe ile ligimizde adeta şov yapan Ruin’li CLG, 100 Thieves karşısında ilk maçına çıktı. Bu sezon iddialı bir kadro kuramayan 100 takımı kusursuz makro oyunuyla CLG karşısında varlık gösteremedi. Çok fazla skorun olmadığı maçta dakikalar uzasa da 100 herhangi bir takım savaşı kazanamadı ve maç 11-2 gibi bir skorla bitti.

https://youtu.be/i-8mjyhNZes?t=2419

 

TSM – CLG

En çok beklediğimiz karşılaşma kuşkusuz Broken Blade – Ruin eşleşmesine tanık olan TSM-CLG maçıydı. Daha ilk dakikalarda CLG karşı orman baskınında zararda çıkan taraf CLG oldu. 3 adet sıçra büyüsü kullanmak zorunda kalan takım buna rağmen baskılı bir oyun sergiledi. İlk kanı alan Bjergsen, çok hızlı bir şeklide toparlanmayı bildi ve erken oyunda öne geçen CLG zamanla bu üstünlüğü koruyamadı. Ruin ormancısının da yardımıyla üst koridorda öne geçse de ilk kuleyi veren taraf oldu. Taric-Sona ikilisi yapan TSM, daha sonra takım savaşı avantajını kullanmak için sürekli haritada gezinmeye başladı. CLG ise 2-3 kez çalı pususu denesede hepsi sonuçsuz kaldı. Yaptıkları bu hatalı kararlar onlara mağlubiyeti getirdi diyebiliriz. Daha iyi oynayan takımın kazandığı mücadelede “kim daha iyi” sorusu cevabını buldu demek için çok erken diyebiliriz. Ama Broken Blade 1-0 önde.

https://youtu.be/HVPscnD5rLM?t=2275

 

Haftanın 2de2 yapan takımları arasında 2 adet sürprizle karşılaştık; Golden Guardians ve Optic Gaming hem kolay rakip hem de iyi oyunları sayesinde bu haftayı mağlubiyetsiz kapatan takımlar arasında oldu. “C9 ise eski günlerine geri mi dönüyor” sorularını tekrar sormamız için biraz erken olsa da, Sneaky bu hafta göz doldurdu diyebiliriz.