Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri BLAST Pro Series: İstanbul’un gösteri maçında Space Soldiers ve NiP karşılaştı!

BLAST Pro Series: İstanbul’un gösteri maçında Space Soldiers ve NiP karşılaştı!

Geçen yıl ilki Kopenhag’da düzenlenen BLAST Pro Series CS:GO turnuvasının 2. ayağı bu yıl İstanbul’da düzenlendi. Ülkemizdeki ilk uluslararası espor turnuvası olan BLAST Pro Series’ta diğer turnuvalardan pek alışık olmadığımız Stand-Off gösteri maçı da vardı.

Stand-Off maçında bir tarafta turnuvayı 3.sırada bitiren takım, diğer tarafta ise bu 3. takımın aralarından birini rastgele seçtiği 4, 5 veya 6. takım yer alıyor. Dün oynanan maçta turnuvayı 3. sırada bitirmeyi başaran takım NiP, karşısına temsilcimiz Space Soldiers’ı seçti. 1vs1 üzerinden oynanan 5 serinin her maçında farklı oyuncu farklı tür silahlarla Blast Pro’nun özel haritasında karşılaştı. Aim yetenekleri üzerine kurulu olan maçtaki silahlar ise M4A1-S, Desert Eagle, AK47, CZ-75 ve AWP’ydi.

7 Kill alan oyuncunun kazandığı roundlarda her oyuncunun aldığı kill sayısı da takım hanesine ekleniyor. 5 roundun sonunda toplamda en çok kill alan takım Stand-Off maçının galibi sayılıyor. Dün oynanan NiP vs Space Soldiers maçının galibi ise 30-25 skorla NiP oldu. İşte 5 roundun sonuçları:

M4 – REZ vs. paz (7:5)
Deagle – Lekr0 vs. Calyx (7:5)
AK47 – dennis vs. XANTARES (2:7)
CZ75 – GeT_RiGhT vs. ngiN (7:3)
AWP – f0rest vs. MAJ3R (7:5)

Stand-Off maçının sonunda ise Ninjas in Pyjamas 20.000 dolarlık ödülü de hak kazandı.