Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri BLAST Pro Series: İstanbul’da şampiyon ASTRALIS oldu!

BLAST Pro Series: İstanbul’da şampiyon ASTRALIS oldu!

29 Eylül’de Türkiye muhteşem bir turnuvaya ve finale ev sahipliği yaptı. Ülkemizin ilk uluslararası espor turnuvası olan BLAST Pro Series CS:GO turnuvasında dünyanın en iyi 6 takımı mücadele etti ve sonunda birisi şampiyon oldu. Astralis, Cloud9, MIBR, NiP, Space Soldiers ve Virtus.pro’nun yer aldığı muazzam turnuvanın finalinde geçen hafta Londra’da FACEIT Major’ı kazanan Astralis ve birbirinden güçlü isimlerin toplandığı MIBR karşılaştı. Efsane derecede çekişmeli geçen final serisinde gülen taraf 2-1 skorla Astralis oldu ve BLAST Pro Series: İstanbul’un şampiyonu olmayı başardı ve 125.000 dolarlık ödülü de kasasına koydu.

Bo3 formatında oynanan final serisinde MIBR harita havuzundan Train haritasını seçerken, Astralis Overpass’i çekti ve 3. haritaya da Inferno kaldı. MIBR kendi seçtiği haritada, Train’de, oldukça kötü bir performans sergiledi ve ilk maçta Astralis’e 16-3 mağlup oldu. Grup aşamasını 6’da 6 yaparak tamamlayan Astralis ilk maçta kendine büyük bir güven topladı.

Serinin 2. maçında ise Overpass’te oldukça başa baş ve çekişmeli bir maç geçti. Maça T tarafında başlayan Astralis ilk devreyi 10-5 tamamlayarak kupaya çok yaklaşmıştı. Ancak maçın 2. devresinde Türk temsilcimiz tarik’ın muazzam performansıyla MIBR müthiş bir geri dönüş yaptı ve ikinci haritayı 16-14 kazanarak maçı 3. haritaya taşıdı.

3. haritada ise Inferno’da karşılaşan iki dev takım birbirine oldukça yakın mücadele etti ve maç bir o tarafa bir bu tarafa gidip geldi. Astralis’ten dupreeh’in, MIBR’dan coldzera’nın devleştiği Inferno’da son olarak üstün gelen taraf Astralis oldu ve MIBR’ı 16-14 yendi ve BLAST Pro Series’in şampiyonu olmayı başardı. 125.000 dolarlık ödülü kazanmayı başaran Astralis, böylece bir hafta içinde iki dev turnuvaın şampiyonu olarak ulaşılması çok güç bir başarıya imza attı.

Büyük finalin genel istatistiklerini görmek için “”TÜMÜNÜ OKU”ya dokunabilirsiniz!