Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Bitmek bilmeyen The Last of Us 2 karmaşası

Bitmek bilmeyen The Last of Us 2 karmaşası

The Last of Us 2 yakın zaman önce ortaya çıktı ve bu ayın en çok konuşulan oyunları arasına girmeyi başardı. Bununla birlikte oyun için ilk değerlendirmeler de gelmeye başladı. Oyunu oynayan kişiler ve eleştirmenler tarafından verilen puanlar çok büyük değişkenlik gösteriyor. Eleştirmenler oyunu överken, oyuncular oyunun beklentilerini karşılamadığını söylüyor. 

Last of Us 2'nin Metascore puanına bakıldığında oyuna 100 üzerinden 95 verildiği görülüyor ancak oyuncuların puanlamasına gelince bu oran 36'ya kadar düşüyor ve kafalar da bu noktada karışıyor. Oyun eleştirmenleri ve oyuncular arasında bu kadar yüksek puan farkının olması oyuncular tarafında hikaye beklentisi olması olarak gösteriliyor. Buna rağmen oyunun Türkiye fiyatının çok yüksek olması baya konuşulmuştu. 

Oyunun satışlarında hızlı yükseliş kaydettiği görülüyor hatta öyle ki Birleşik Krallık için önemli bir rekor kırılmış oldu. Oyun, gelmiş geçmiş en hızlı satılan PlayStation oyunu unvanını almaya hak kazanarak başarısını taçlandırmış oluyor. Yine de bitmek bilmeyen The Last of Us 2 karmaşası yaşandığı görülüyor.