Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Bir erteleme daha: Dirt 5 çıkış tarihi ertelendi!

Bir erteleme daha: Dirt 5 çıkış tarihi ertelendi!

Araba yarışları arasında sevilenler arasında yer alan Dirt serisinin son oyunu olan Dirt 5 tıpkı Halo Infinite gibi ertelendi. Codemasters imzası taşıyan araba yarışı oyunu Dirt 5 maalesef bir kez daha ertelendi.

Pek çok oyunun hem corona virüsü sebebiyle hem de geliştirme aşamasında karşılaşılan bazı sorunlar sebebiyle ertelendiğine şahitlik ediyoruz. Hatırlatmak gerekiyor ki Xbox etkinliğinde duyurulan oyunun çıkış tarihi ilk olarak 5 Ekim 2020 olarak aktarılmıştı. Daha sonra yapımcı şirket oyunun ertelendiğini duyurmuştu.

Oyuna yeni bir erteleme daha gelmiş oldu. 5 Ekim 2020’den 9 Ekim’e ertelenmişti. Şimdi ise oyun 16 Ekim tarihine ertelendiği duyuruldu. Oyunun çok fazla ertelenmemiş olması aslında oyunu bekleyen kişiler tarafından olumlu karşılandı diyebiliriz.

Dirt 5, PlayStation 4 ve Xbox One’ın platformlarının yanında bir de PC kullanıcıları için oynanabilir olacak. Oyun ayrıca önümüzdeki aylarda PlayStation 5 ve Xbox Series X için de oynanabilir olacak. Ayrıca oyunun Google Stadia için de 2021 yılında gelmesi planlanıyor.