Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Atila Yeşildağ PUBG Avrupa Ligi’yle ilgili detayları anlattı

Atila Yeşildağ PUBG Avrupa Ligi’yle ilgili detayları anlattı

PUBG Avrupa Ligi (PUBG Europe League), PUBG Corp.’un Battle Royale türündeki resmi bir espor turnuvasıdır. Gecikmelerden dolayı turnuvaya çok iyi bir başlangıç ​​yapılamasa da PUBG Avrupa Ligi bu günlerde StarLadder ile partnerlik aşamasında.

Bunu göz önünde bulundurarak Esports Insider, lig ile ilgili zorlukları, beklentileri ve aynı zamanda StarLadder’la olan süreci konuşmak için PUBG Corp.'daki EMEA Operasyon Müdürü Atila Yeşildağ ile röportaj yaptı.

Esports Insider: Ligi başlatma sürecinde yaşadığınız en büyük zorluklar nelerdi?

Atila Yeşildağ: Tüm yeni girişimlerde olduğu gibi, bazen zaman çizelgenizde aksamalara sebep olan beklenmedik unsurlarla karşılaşıyorsunuz. Yılın başlarında, küçük gecikmelere yol açan bazı lojistik zorluklarla karşılaştık ancak StarLadder ile olan yakın işbirliğimiz sayesinde her türlü zorluğun üstesinden gelebildik. Her iki şirket de her şeyin iyi olacağına emin.

ESI: 16 takımın Berlin'e ulaşımını nasıl koordine ettiniz?

AY: Berlin, merkezi konumundan dolayı ulaşım açısından turnuvaya katılan takımlara büyük kolaylıklar sunuyor. Aynı zamanda şehrin çetin bir rekabet ortamı sunması ve çok sayıda büyük çapta etkinliğe ev sahipliği yapıyor olması da Berlin’i PEL için en doğru seçeneklerden biri haline getirdi. Takımları koordine etmek zaman zaman bizim için zor olabiliyordu. Bunun için daha önceden birçok PUBG etkinliğine ev sahipliği yapmış olan StarLadder ile beraber çalıştık. Ayrıca tüm takımlarla ihtiyaçlarının tam olarak karşılanması adına oldukça yakın çalıştık. 

ESI: Üçüncü parti bir firmanın düzenleyeceği bir etkinlik yerine PUBG hayranları için daha fazla keyif alabilmeleri için neler yaptınız?

AY: PUBG zaten espor seviyesinde izlemek için muhteşem bir oyun ve biz de izleyicilerin seyir zevkini arttırmak için her adımımızı buna göre atıyoruz. Karşılaşmaları evlerinden izleyen seyircilerimiz için eşsiz bir çözüm olan Observer Mode’u sunuyoruz. Aynı zamanda izleyicilerin kendilerini aksiyonun içinde daha fazla hissedebilmeleri için bir Twitch eklentisi getireceğiz.

PUBG için Avrupa’da düzenlenen lig olacağı için takımların potansiyellerini tam olarak sergileyebilmeleri ve kendilerini ligin bir parçası olarak hissedebilmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. 

 

ESI: StarLadder ile ligin farklı bölümlerini yönetme konusunda sorumluluklar mı belirlendi yoksa her iki şirketten gelen ekiplerin birlikte çalıştıkları bir düzen mi var?

AY: Ligin en verimli şekilde yürümesini sağlamak için her iki tarafın da masaya elindeki her şeyi koyduğu kooperatif bir çalışma var aslında. PUBG espor ekibimiz, PUBG hayranlarına en iyi gösteriyi sunmak için StarLadder ile yakın çalışıyor ve bu noktada StarLadder’ın üretim üretkenliği oldukça değerli.

ESI: Takımlar için operasyon masrafları konusunda yardım devreye girdi mi yoksa bunun için sezonun 2.etabında eklenecek olan oyun içi öğeler mi bekleniyor?

AY: Faz 1'den itibaren uygun takımlar için zaten şu anda bu yardımı yapıyoruz.

ESI: Örnek almak adına veya neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını görmek adına Ulusal PUBG Ligi'ne hiç baktınız mı? 

AY: Küresel bir şirket olarak, bölgesel liglerimizden öğrendiklerimizi ve tecrübelerimizi birbirimizle paylaşıyoruz. Örnek olarak PAI'de Twitch uzantısını test ettik ve bunu NPL'ye de uygulamaya karar verdik. Bunun PEL için de geçerli olacağını söylemekten dolayı mutluluk duyuyorum.

via: esportsinsider