Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Apple Arcade oyunu Beyond a Steel Sky incelemesi

Apple Arcade oyunu Beyond a Steel Sky incelemesi

Sizler için Apple Arcade oyunlarını incelemeye devam ediyoruz. Karşımıza ilk kez 1994 yılında çıktıysa da, PC tarafında 2003 yılında oyunseverlerin oynayabildiği Beyond a Steel Sky,  sunduğu evren noktasında oldukça seviliyordu. Güzel bir hikaye kurgusuna sahip olan oyun mobil tarafta Apple Arcade ile kısa bir süre önce oyuncuların karşısına çıktı. 

Oyunun orijinal versiyonundaki hikâyeye bağlı kalan oyunda baş karakterimiz distopik metropol olan Union City’ye geri dönüyor. Şehir değişirken, ilk ziyaretini yapan karakterimiz, yakın arkadaşının kaçırılan çocuğunu bulmak üzere için buraya geliyor. Yıllar önce terk ettiği bu şehirde ürettiği yapay zekalı robot dostu Joey ise ismini duyacağınız bir karakter. 

Bulmacalar, zorluk derecesi değişen görevler ile oyunu oynuyorsunuz ancak Apple Arcade oyunlarının diğerlerinde de karşılaştığımız bazı sorunlar bu oyunda da mevcut.

Öncelikle oyunun hikayesine, grafiklerine ve Türkçe dil desteğine diyecek sözüm yok. Oyun sizleri birkaç saatlik boş zamanınızda keyiflendiriyor, görevleri bitirdikçe daha da davam etmek istiyorsunuz ancak oyunda yer-yön kontrollerini yapmak biraz zor. 

Alışmasının zaman aldığı bu kontrollere bir süre oynadıktan sonra alışıyorsunuz ancak yine de oyunun önemli eksiği kesinlikle bu kontrollerin yetersiz olması. Zira ne olursa olsun PUBG Mobile ve Call of Duty: Mobile gibi oyunlardaki o muazzam kontrolleri bu oyunda ararsanız hata yaparsınız. 

Oyunda şehirdeki insanlarla etkileşim kurmanız gerekiyor. Bazen onlardan yardım istiyor bazense onlara yardım ediyorsunuz ve bu sayede görevleri de tamamlıyorsunuz. 

Oyun tam anlamıyla bir 90’lar oyunu görünümende ve bu tarzı seviyorsanız oyunu beğeniceğinizi düşünüyorum. Oyun Apple Arcade’in diğer oyunları içerisinde kısa süre içinde yüksek puan alan oyunları arasında yer alıyor ve Beyond a Steel Sky benim de önerdiğim oyunlar arasında yer alıyor.