Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Apex Legends’ın ilk turnuvası duyuruldu!

Apex Legends’ın ilk turnuvası duyuruldu!

Apex Legends’ın profesyonel sahnedeki ilk turnuvası FACEIT Pro Series: Apex Legends, organizasyonu düzenleyen şirket FACEIT tarafından duyuruldu. Turnuva, Mayıs ayının son günü başlayacak ve 50 bin dolar ödül havuzundan en büyük payı almak için en iyi 16 Apex Legends takımı mücadele edecek.

Apex Legends piyasaya girdiği günden beri büyük bir kitleye hitap ediyor. Rekor oynanma sayısına ulaşan oyun artık profesyonel rekabetçi sahnelerde de yer alacak. En iyi Apex Legends takımlarının şampiyon olmak için mücadele edeceği ilk profesyonel turnuva, FACEIT tarafından düzenleniyor. FACEIT’in resmi Twitter hesabından duyurulan etkinliğin açılış karşılaşması 31 Mayıs tarihinde yapılacak. 16 takımın yer alacağı turnuvanın ödül havuzu ise 50 bin dolar olarak açıklandı. 14 takım turnuvaya direkt davet yoluyla dâhil olacak, diğer 2 takım ise elemeler ile katılımcılar listesine adını yazdıracak. Davet edilen takımların tümü belli oldu ancak eleme aşaması henüz sona ermediği için son iki takım belirsizliğini koruyor.

Davet edilen takımlar

100 Thieves

Cloud9

CompLexity Gaming

Counter Logic Gaming

Dignitas

Fnatic

G2 Esports

Gen.G Esports

Immortals

Team Liquid

Misfits

NRG Esports

Team SoloMid

SK T1

Ödül havuzu, tarih ve davet edilen takımlar dışında herhangi bir bilgi yok. Turnuvada kullanılacak format, kurallar ve diğer bilgiler henüz paylaşılmadı. Takımlara bakınca, hepsinin Kuzey Amerika takımları olduğunu görüyoruz. Yani, ilk turnuva Kuzey Amerika bölgesi için düzenlenmiş oldu.