Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Antalya’da olağan dışı bir tanrı heykeli

Antalya’da olağan dışı bir tanrı heykeli

Antalya’da olağan dışı bir tanrı heykeli fark edildi. Fark edildi ibaresini kullandık çünkü dağların, vadilerin arasında gizlenmiş değil, bir süredir halka açık bir yerde sergileniyor durumda…

Antalya, Türkiye’nin en kalabalık 5. şehridir. Akdeniz kıyısında olan bu şehir birçok medeniyete de ev sahipliği yapmıştır. Bu liman kentinin her bölgesinde antik çağlardan günümüze miras kalmış heykel ve ziynet eşyaları gibi tarihi eserlere rastlamak mümkün. Ancak bunların hiçbiri basit bulgular değildir, özellikle de heykeller. Antalya’da yer alan heykeller arasında dünyaca ünlü Yunan mitolojisinin büyük tanrılarından Zeus, Apollon ve Hermes bile bulunmaktadır. 

Fakat, her ne kadar müzede bulunmuyor olsa ve diğer heykellere nazaran 2000 yıl kadar (!) sonra yapılmış olsa bile Antalya’da başka bir tanrı heykeli daha olduğu öğrenildi. Bu sefer keşfi yapan profesyonel arkeologlar veya Antalya’nın koylarında keşif gezilerine çıkmış maceraperestler değildi. Keşif, The Elder Scrolls serisi oyuncuları tarafından, rezervasyon yaptıkları bir resort otelde gerçekleşti!

İşte karşınızda görkemli ve Daenerys Targaryen’ı bile deliye döndürecek kadar çok isme sahip olan Daedric tanrı;

Azura: The Daedric Prince of Dusk and Dawn, the Magic between the Day and Night, Mother of the Rose, Queen of the Night Sky

 

 

 

Azura (Daedric alfabesi ile: ),

The Elder Scrolls serisinde yer alan ve şeytani olarak tanımlanabilecek Daedra’lar arasında yer alan bir varlık. Bu varlıklar sahip oldukları güçlerden ve yaptıkları kötülüklerden dolayı şeytani tanrılar olarak nitelendirilmiştir. Ancak her ne kadar Daedric bile olsa Azura tüm canlılara sempati besleyen ve onlara yardım etmiş olan bir varlık. Geceyi getirdiği için vampirler ve diğer kötü ruhlar, gündüzü getirdiği için insanlar tarafından sevilir. Daedric varlıklar arasında hem en merhametlisi hem en büyük gazap getireni olarak tanımlanır. Gizem, büyü, kehanet ve kader ile ilişkilendirilmiştir.

 

 

Azura, Boethiah ve Mephala ile birlikte iyi olarak tanınan 3 Daedra’dan birisidir. Chimer’lere (Nesli tükenmiş ve The Elder Scroll V: Skyrim’de yer almayan bir Elf ırkı), Altmer’lerden (High Elves. İnsanlara olan nefreti ve genel ırkçılıkları ile bilinen bir Elf ırkı) farklı olmaları için öğütler vermiştir. Fakat öğütler verdiği Altın rengi deriye sahip olan “Chimer” halkının kendisine ihanet etmesi üzerine onları lanetlemiş ve Dark Elf olarak bilinen gri renkli, kırmızı gözlü “Dunmer” ırkına dönüştürmüştür. Böylelikle merhametli olduğu kadar zalim olduğunu da Dunmer’lara acı bir şekilde göstermiştir.