Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Uyuyarak oyun oynama devri geliyor!

Uyuyarak oyun oynama devri geliyor!

Şaka değil, gerçek! Uyuyarak oyun oynama devri geliyor. Hem de hepimizin bildiği bir seriden…

Geçtiğimiz günlerde oyun alemi çok ilginç, yeni ve özgün bir haberle sarsıldı. Pokemon Go ile milyonlarca oyuncuyu dışarı çıkıp hareket etmeye teşvik eden Pokemon serisi, bu seferde uyumayı eğlenceye çevirecekleri bir uygulama üzerinde çalıştıklarını belirtti!

28 Mayıs 2019 günü gerçekleştirilen 2019 Pokemon konferansında oldukça ilginç bir duyuru yapıldı. Yapılan duyuruda firmanın bir mobil oyun üzerinde çalıştığı ve adının Pokemon Sleep olduğu söylendi. Daha önce yapılan Pokemon konferanslarında hayranların kandırılmadığını düşünürsek, firma bu yenilikçi oyun konusunda gayet ciddi.

Konferansta Pokemon Masters adında yeni bir mobil oyunun da geliştirildiğinin duyurulmasının hemen ardından, Pokemon ve Nintendo firmaları bahsettikleri “uykuyu eğlenceye dönüştürme” temalı oyun üzerinde ortakla çalıştıklarını duyurdu. Oyunun çıkış tarihi ise henüz tam olarak belirtilmedi, ancak 2020 yılında piyasaya sürüleceği resmi olarak açıklandı. Firma, espri olarak bu oyun fikri için de birkaç Snorlax’a danıştıklarını açıkladı.

 

 

Pokemon’un resmi Twitter hesabından yapılan açıklama ise şöyle;

Pokemon Sleep adı ile kullanıcıların uyku saatini takip edip oyuna aktaran ve daha önce hiç benzer bir oyun deneyimini tecrübe etmemiş olduğunuz yeni uygulamamızın geliştirildiğini duyurmaktan gurur duyarız. Eğer merak ediyorsanız, Bunun için birkaç Snorlax’a danıştık. #PokemonSleep 2020 yılında geliyor!

Oyun için yapılan resmi tanımlama ise şöyle:

“Pokemon Sleep, kullanıcıların uykuya harcadığı saatleri ve uyandığı zamanları hedef alıp, oyun içeriğini etkileyerek uykunuzu eğlenceye dönüştürmeye çalışır”

Maalesef Pokemon Sleep oynamak için biraz fazla beklemeniz gerekecek. Firmada bunun farkında olduğu için oyuncularını mutlu etmek istemiş olacak ki Pokemon Sleep’in duyurusu adına, Pokemon Go oyununa “uyuyan Snorlax’lar” ekleneceğini açıkladı.

 

 

Firma ayrıca hem Pokemon Go hem Pokemon Sleep ile birlikte kullanılabilecek olan yeni bir çevresel cihaz geliştirdiğini bildirdi. Cihazın adının ise Pokemon Go Plus Plus olacağı kesinleşmiş durumda. Çalışma prensibi ise cihazla birlikte uyuduğunuzda, sizin uyku çizelgenizi çıkaracak ve çıkarmış olduğu uyku çizelgenizden de gerekli detayları seçip oyuna yansıtacak. Cihaz için henüz bir görsel yayınlanmadı.

Cihaz, Pokemon Go için kullanıma sunulmuş olan Pokemon Go Plus’ın tüm işlevlerine de sahip olacak. Böylece kullanıcılar gündüzleri Pokemon Go için, geceleri ise Pokemon Sleep oynamak için aynı cihazı kullanabilecek.

 

Pokemon Go Plus Plus’ın logosu ise şu şekilde olacak;

 

Oyun hakkında duyurulacak olan diğer özelliklerin ise daha sonraki tarihlere saklandığı belirtildi.