Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Ankara Büyükşehir Belediyesi, espor kulübü kurdu!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, espor kulübü kurdu!

Başkent Ankara'da dijital dünyaya büyük bir adım atıldı. Büyükşehir Belediyesi, espor kulübü kurulduğunu duyurdu.

Espor ülkemizde büyümeye devam ediyor. Ünlü iş adamları, girişimciler ve büyük sponsorların ilgi gösterdiği sektöre zaman zaman büyük kurumların da destek verdiğini görüyoruz. Bu kurumların yanında geniş kitlelere hitap eden espora büyük bir destek daha geldi. Ankara Büyükşehir Belediyesi, Belediye Başkanı Mansur Yavaş önderliğinde yeni bir espor kulübü kurulduğunu duyurdu. Başkan, yaptığı açıklamalarda gençlere ve espor tutkunlarına seslendi.

ABB, şehirde bir Espor Eğitim Merkezi'nin kurulacağını duyurdu. Tesiste görev alacak profesyonel eğitmenler, esporcu olmak isteyen ya da sektörle ilgilenen her yaştan takipçiye yardımcı olacak. Mansur Yavaş konu hakkında, "Söz verdiğimiz gibi Ankara’mızı gençlerimizin ve Espor’un Başkenti yapma çalışmalarımıza başladık" dedi. Başkan'ın bu sözleri sektör için bir hayli değerli. Ankara Büyükşehir Belediyesi bu hamleyle ilk resmi belediye espor kulübünü de kurmuş oldu. Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Dijital dünyanın gelişimi büyük bir kitle tarafından takip ediliyor. Bunu kitleyi fark edip önemli bir adım atmak isteyen Ankara Büyükşehir Belediyesi, espor kulübü kurarak belki de birçok genç takipçiye umut ışığı oldu. Tabii sadece gençler demek yanlış olur. Espor 7'den 70'e her insana hitap eden bir sektör. Bu sebeple tesislere ilginin büyük olacağı tahmin ediliyor.