Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Amazon’dan yeni bir Yüzüklerin Efendisi oyunu geliyor

Amazon’dan yeni bir Yüzüklerin Efendisi oyunu geliyor

Amazon bizlere güzel haberler vermeye devam ediyor. Yakında dizisi çekilecek olan Yüzüklerin Efendisi serisi ile ilgili geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamanın ardından açıkçası tam da beklenildiği gibi dizinin çıkma tarihinin yaklaştığı ve yavaş yavaş heyecanın da arttığı bir dönemde yeni bir MMORPG oyunun çalışmalarının hızla sürdüğünü ve free to play bir Yüzüklerin Efendisi oyunun bizleri beklediğinin duyurusu yapıldı.

Neredeyse her alana el atmaya başlayan Amazon, 2012 yılında Amazon Game Studios şirketini kurmuştu ve o günden beri de firma tarafından yayınlanmış birçok oyun bulunuyor. Bu geliştirme sürecinde Amazon ve Leyou beraber çalışacak ve Amazon Çin haricinde oyunun pazarlamasını ve yayımcılığını üstlenecek. Yapılan açıklamalardan anladığımız kadarıyla her iki firma da bu işbirliğinde oldukça mutlu görünüyor. Leyou’nun free to play ve online oyunlarda ki tecrübesi ile Amazon’un teknolojisi ve geliştirici ekibinin birleşmesi sonucunda Orta Dünya severleri tatmin edecek hatta birçok yenilik de getirerek farklı bir hava kazandıracak bir oyun bizi bekliyor demek yanlış olmaz.

Oyun ile ilgili henüz detay veya çıkış tarihi açıklanmadı ancak her ne kadar dizinin yarattığı heyecandan yararlanacak olsa da dizi ile farklı bir konu içerecek ve bizim bildiğimiz Yüzüklerin Efendisi evreninden önce ki zamanlarda geçeceği ve uzun yıllar oynanabilecek bir modda tasarlandığı açıklandı. Oyun aynı zamanda hem PC’de hem de konsolda oynanabilecek.

Umuyoruz bir önceki oyunlara göre bizleri çok daha memnun edecek güzel bir oyun karşımıza çıkar.