Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri  9.13 Yamasında Öne Çıkan Şampiyonlar!

 9.13 Yamasında Öne Çıkan Şampiyonlar!

 9.13 Yamasında Öne Çıkanlar!

 

Geçtiğimiz günlerde Qiyana ile gelen 9.13 yamasında dengeler oturdu diyebiliriz. Güçlenenleriyle zayıflayanlarıyla tüm yama incelemesi ile karşınızdayız. Yapılan bu analizler tüm sunucularda, Diamond üstü kullanıcıların oyunları baz alınarak yapıldı. İşte 9.13 yamasının öne çıkanları;

 

En popüler şampiyonlar;

1-Kai’Sa

2-Ezreal

3-Lux

4-Syslas

5-Lee Sin

Kai’Sa ve Ezreal kuşkusuz en rahat koridor aşaması geçirdiğimiz ADC’lerden ikisi. Lux ise kalkanı ve Q yeteneği ile koridor aşamasında ve ilerleyen oyunda çok avantajlı oluyor. Syslas ise ormanda oynanmaya başladı fakat hala güçlü bir şampiyon değil. Lee Sin ise yıllardır ne çok oynanan ormancılardan ve bu popülerliğini hiçbir zaman kaybetmeyecek gibi duruyor.

 

Kazanma oranı en yüksek şampiyonlar;

1-Lux

2-Talon

3-Janna

4-Katarina

5-Rengar

Lux ve Janna destek rolünde en güçlü iki şampiyondan biri. Katarina, Talon ve Rengar’da tartışmasız en güçlü Assasinlerden. Sıralamaya giren bu 5 şampiyon adeta oyun çeviriciler arasında en önde gelenlerden.

 

Kazanma oranı en düşük şampiyonlar;

1-Akali

2-Irelia

3-Azir

4-Aatrox

5-Syslas (Jungle)

Akali çok uzun bir süredir en çok kaybedenler listesinde 1 numarada. Irelia’da listenin yeni isimlerinden çünkü orta koridorda çok fazla şans bulamıyor ve geç oyunda zorlanıyor. Azir ve Aatrox ise dengelemelerden sonra kendine gelemedi.

 

En çok yasaklanan şampiyonlar;

1-Yuumi

2-Mordekaiser

3-Lux

4-Aatsox

5-Morgana

Yuumi neredeyse her ligde en çok yasaklanan şampiyonlar arasına girdi. Koridoru karşı tarafa dar eden bu destek şampiyonu genelde karşı takımın desteği tarafından banlanıyor. Mordekaiser ise Rework’ten sonra üst koridoru ezip geçiyor. Lux ve Morgana ise sabitleme yetenekleri yüzünden bu listeye giren iki destek oyuncusu diyebiliriz.