Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 2018 VFŞL Yaz Mevsimi 6. Hafta 2. Gün tamamlandı

2018 VFŞL Yaz Mevsimi 6. Hafta 2. Gün tamamlandı

İkinci gün BUR – YC maçı ile başladı. BUR, Elwind’e yönelik Fiora, Mundo ve Kennen banlarına yöneldi. Mojito’nun early gamedeki oyunu, Elwind’in temiz Rumble oyunları ve kazanan koridorlar üzerine oynanması ile aradığını bulan YC 4 drake üzerine Galio+Noc kombosu ile galibiyete uzandı.

1907 FB vs. AUR maçına geçtiğimizde AUR, Aatrox hariç 4 mid banı ile Frozen’ın havuzunu daraltsa da Koreli oyuncu Vel’Koz’u cebinden çıkarttığı gibi ilk kanda da assist yaptı. Move’un earlyde bulduğu skorlar FB’nin harita kontrolünü ele geçirmesini sağladı. İki itemdan sonra adeta fightların seyrini değiştiren Frozen ultileri FB’yi item ve goldda öne geçirdi. Dakika 37’de FB’nin Baron calluna karşılık Hioss’un botu sürmesi ile 4 kişi kalan AUR buradaki fightı da verdi. Tek başına kalan Hioss’un geri dönmesi ve Rogu’nun doğması AUR’u oyunu döndürmesine yetmedi.

DP vs. RB maçına geçtiğimizde DP’nin outscale kompunun ihtiyacı olan skorlardan ikisini Kirei ve Humanoid ile buldu. Humanoid’siz fight veren DP burada 3 skor vererek RB’yi seriye ortak etse de Azir’in güçlenmesi ile takasları kayıpsız atlatmaya başlayan DP umut verdi. Maçın 29. dakikasına geldiğimizde LongB’nin bilgisayarından kaynaklı bir sıkıntıdan ötürü maç yarım saate yakın duraklatıldı ve maç sıfırdan başlatıldı. Maça yeniden geçtiğimizde LongB, Luger, Broken Blade, Closer ve Dumbledoge yeni pickleriyle rifte indi. Yeni pickleri ile önceki oyunu unutturmaya çalışan RB Humanoid’in Azir’ini banlamayı unuttu ve Azir’in ultilerine karşı koyamadı ve Baron aldıktan sonra maçı bitirdi.

Günün kapanışında HWA ile SUP kozlarını paylaştı. Maça SnowFlower skoru ile hızlı bir giriş yapan HWA, maça proaktif oyununu yansıtmakta zorlanmadı. Stomaged’in skolar vermesi üzerine lanelerde geri düşen SUP mid gamee kadar HWA’ya karşı koyamadı. Başa baş geçen fightlarda Baron piti önünde fab’ın split pushunu fark eden HWA, rakibinin fighta zorlamasıyla geri dönemedi ve SUP’un başlattığı push sonrası üssünde sıkışan HWA haftanın ikinci mağlubiyetini aldı.