Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 2018 TCL Yaz Mevsimi 9. Hafta 1. Gün

2018 TCL Yaz Mevsimi 9. Hafta 1. Gün

Haftanın açılış karşılaşması BUR vs. RB ile start aldı. Freeze’e yönelik 3 yasaklama gerçekleştiren BUR karşısında RB Aatrox, Lee Sin, Akali, Cait ve Morgana picklerine gitti. Bot uyumunu tecrübesi ile konuşturan RB dakika 13’te altın farkını 5k’ya çıkarttı ve aldığı drakelerle oyunu zorlanmadan kapatarak haftaya galibiyetle başladı.

Günün ikinci karşılaşmasında playoffl şansını sürdürmek isteyen HWA, ligin dibine demir atan AUR’u ağırladı. Maça hızlı başlayan HWA art arda bulduğu skorlar ile telracS’ı öne geçirdi. Kule skorunda eşitlik sağlansa da 3 drake ile Baron’u cebe indiren AUR double tear Ezreal’a karşı koyamadı ve son haftaya mağlubiyet ile girdi.

Üçüncü maça geçtiğimizde 1907 FB ile YC karşılaştı. Varus Q’ları ile adeta yargı dağıtan Madness early gamede öne geçti. Padden ve Zergsting koridorunu kıran YC, Frozen’ın eski günlerine döndüğü Ryze’ı ve Thaldrin’in liderliği karşısında elindeki avantajı galibiyete çeviremedi ve 1907 FB playoffları bir kez daha istediğini gösterdi.

Günün son maçında SUP ile DP kozlarını paylaştı. Topta metaya geri dönen, tfleri çeviren Kennen ve Rumble tercih edilirken midde Aatrox ile Corki eşleşmesini izledik. Erken oyunda rakibinin taşıyıcılarını oyundan düşüren SUP, ilk kule skorundan sonra topta gördüğü skorlar ile altında öne geçti. Humanıid ise ilk skorunu dakika 16’da bulurken oyuna olan etkisi neredeyse sıfırdı.