Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 2018 TCL Yaz Mevsimi 4. Hafta tamamlandı

2018 TCL Yaz Mevsimi 4. Hafta tamamlandı

4. haftanın son günü 1907 FB ile YC mücadelesi ile başladı. YC’nin yükleşindeki mimar Japone, skor perdesini aralayan isim oldu. Earlyde Zergsting tarafından defalarca kamplanan Darius, lateteki gücüne yapılan takım savaşlarında kavuştu. 2 dağ, 1 dağ ejderi ile Baron yapan YC’yi kısan FB buradan 3 skor çıkarttı. 2. Baron’u alan FB buff yardımı ile rakibinin midi yarsa da red side nehir girişinde çıkan savaşta kayıplar veren FB rakibini üsten yaptığı atağa karşı koyamadı ve YC haftayı 3’te 3 ile kapattı.

İkinci maçta zirve ortağı HWA, AUR’u ağırladı. Başa baş geçen early ardından başlayan takım savaşlarında HWA önde çıkan taraf olsa da AUR objektif kontrolünde HWA’yı solladı ve 3 drakei cebe indirdi. Baron sonrası AUR’un botunu açan HWA inhi kulesinde sadece Revanche’ı kaybederek pushu devam ettirdi ve yarım saat sonunda galibiyeti kucakladı.

Üçüncü maça geçtiğimizde RB vs. BUR maçına geçtik. Oyunun 21. dakikasına geldiğimizde RB, Baron öncesi BUR’un midinde savaş veren takım aldığı skorlar sonrası Baron’u aldı. Baron ile rakibin midi ve topını yıkan RB bota yöneldi. Botta da bir fight veren ekip buradan da istediğini alarak karşılaşmayı bitirdi.

Haftanın kapanış karşılaşmasında DP, SUP’a karşı büyük bir sınav verdi. Oyunun ilk dakikalarında panky ve Kirei üzerine kurulan baskıyı 4 skor ile taçlandıran SUP çok zorlanmadan snowballa bağladı. Yaptığı rotasyonlar ve harita kontrolü ile rakibine rifti dar eden SUP, aldığı Baron sonrası oyunu uzatmadan rakibinin nexusunu yıkarak haftayı galibiyetle kapattı.