Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 2018 TCL Yaz Mevsimi 2. Hafta 1. Gün

2018 TCL Yaz Mevsimi 2. Hafta 1. Gün

2018 TCL Yaz Mevsimi’nde 2. Hafta heyecanı başladı.

Haftanın açılış maçı geride bıraktığımız haftayı 2 puan ile kapatan YC ile sıfır çeken BUR arasındaydı. Earlyde adeta Stefan+Milica sinerjisini konuşturan ekip çıkardıkları skorlar ile takıma umut verse de oyunda damgasını vuran bir Mojito vardı. Proaktif olarak oldukça iyi bir iş çıkaran Mojito, Nocturne picki ile oyuna ağırlığını adeta yansıtsa da BUR, Kai’Sa’nın ne denli oyun yapabilen bir şampiyon olduğunu hepimize ders niteliğinde gösterdi. Late game geçerken avantajı üstlenen BUR, Ragner ve Milica’nın parlayan oyunları BUR’u mevsimdeki ilk galibiyetiyle tanıştırdı.

SUP ise rift’e GBM’in elinde Lissandra ile indi. Takım savaşı seven bir kompozisyona yönelen SUP’un karşısında Trix Taric’le, telracS ise Yi ve bota Karma picklendi ve haliyle lane değiştirdiler. SUP’un her zamanki dominant oyunu bu maçta da kendini rift’e yansıttı. Trix’in Taric ile hiç de fena bir iş çıkartmadığını söyleyelim. Başlattığı savaşlar, takımı kucaklayışı takımın maça adeta tutunmasını sağladı. Maçı doğru hamleler ile lehine çeviren HWA Trix’in flash+E ile üç kişiyi vurması ile skorları toplayan HWA kolay bir Baron aldı fakat akabinde çıkan savaşlarda SUP’un toplu hedef seven kompuna karşı koyamadı ve SUP üçüncü galibiyetini aldı.

Üçüncü karşılaşma ise ligde üçüncülüğü paylaşan DP ve RB arasındaydı. DP’nin hatalı draftı maçı adeta RB’ye çevirdi. Camille ve Gnar’ın harita üzerinde bir adeta hiçe sayıldığı karşılaşmada RB rotasyonları ile avantaj yakaladı. Baron sonrası rakip topa yönelen ekip burada rakibine öncelik tanıyarak savaşı dolaylı başlattı ve savaşı sonlandırmalarıyla haftayı galibiyetle açan üçüncü ekip oldu.

Günün son maçı ise lider FB ile sürprizlerin ekibi AUR arasındaydı. FB Darius’u Irelia’nın karşısına bota gönderirken AUR Graves+Braum kompozisyonunu takip etti. Daha ilk dakikadan Frozen’ın üzerine kapanan 2 seviye gören Braum ve Graves skor perdesini açtı. FB’nin bota üst üste kapanması Rain’i oyundan düşürmeye yetti. AUR’un mid gamede takımı 5leyip mide rotasyonlara yönelmesi FB’yi adeta ters köşe yaptı. Baron’da çıkan kaotik savaşı kazanan AUR, rakibin topını üsse kadar açtı. Devamında Baron pitinde buluşan ekipler AUR’un karşı saldırı ile geri çekilen FB’yi avlayıp FB’ye ilk mağlubiyetini tattırıyor.