Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 2018 TCL Yaz Mevsimi 1. Hafta 3. Gün

2018 TCL Yaz Mevsimi 1. Hafta 3. Gün

2018 TCL YM’de ilk haftanın son maçı YC vs. DP ile açıldı. YC Darius, Trundle, Yasuo, Lucian ve Fiddle ile rift’e çıkarken DP’nin kompozisyonu daha geleneksel pickler ile Mundo, Camille, Azir, Ezreal ve TK ile draftlandı. Gözler ise Magi’nin Yasuo’sundaydı. Erken seviyede kar topu olan Darius adeta başlattığı her savaştan skor ile çıktı. Mojito’nun ise arzulanan performansı göstermeye başladığı maçta Baron’a başlayıp alan DP’yi harika bir şekilde yanıt veren YC 3 skor ile çıktı. Maçı adeta lehinde oynayan YC haftayı 2-1 ile kapattı.

Günün ikinci maçı HWA ile RB arasındaydı. Geleneksel metayı rifte indiren ekipler daha ilk seviyelerde takaslara başladılar. Freeze skorunu alan HWA orta oyuna geçene kadar baskıyı rakip alt koridoruna gerçekleştirse de netice alınamadı. Orta oyuna geçtiğimizde ise Dumb faktörü devreye girdi. Morgana’sı ile adeta yetenek atışı dersi veren Dumble takımının takas mimarıydı ve maçı 31 dakikada kapattıp ligdeki ilk galibiyetini almış oldu.

Günün üçüncü karşılaşmasında lider 1907 Fenerbahçe, timsahları ağırladı. Ligin ilk ADC Darius’u padden tarafından geldi. Açık kalan Irelia’yı çeken FB, Move’un Camille’i ile birlikte şampiyonların hakkını verdiler. İlk Kan altınını Frozen’a bırakan BUR durumu eşitlese de takibindeki dakikalarda çıkan savaşlarda FB üstünlüğü yakaladı ve haftayı namağlup kapatarak zirveye yerleşti.

Ligin son maçı ise SUP ile AUR arasında oynandı. Zeitnot’ın ellerinde Ezreal’ı gördüğümüz karşılaşmada GBM ise cebinden Xerath’ı çıkardı. Erken oyuna geçerken SUP makro tuşuna bastı ve alt koridora bir baskın gerçekleştirdi. Buradan skor + kule skoru çıkaran ekip ormanda yakalanan Wisdom ve hızlı orta koridor rotasyonu ile kartopuna bağladı. Bu dakikadan sonra vadi’deki baskıyı arttıran takım yaptığı rotasyonlar ile AUR’u yanıtsız bıraktı. Oldukça erken denielbilecek bir sürede, 20 dakika SUP maçı kapattı.