Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 2018 TCL Yaz Mevsimi 1. Hafta 2. Gün

2018 TCL Yaz Mevsimi 1. Hafta 2. Gün

2018 TCL YM’de 1. Hafta 2. Gün maçları tamamlandı

Günün ilk maçı metanın güçlü ikilisi Yi+Taric’e yönelen Royal Bandits karşısında Rain’in Yasuo’su etrafında bol havaya kaldırmalı AURORA vardı. İlk Kan dakika 3’te üç kişinin topta Broken Blade’i katletmesi ile AUR’un elinde kaldı. AUR, makro bilgisini haritaya yansıttığı gibi üç kuleyi bir dakika içerisinde indirirken RB sadece tek bir kule ile yetinebildi. RB, maç boyunca aradığı kıvılcımın tek bir kişiye endeksli kalmasının cezasını çekti. Baron pitinde dönen dansta Alistar kombosu ile Taric ult baitlemesi ardından Malp+Yas kombosu ile oyunu lehine çeviren AUR dünkü hatasından ders aldığını oyunu 35 dakikada kapatmayı başardı.

Günün ikinci karşılaşması HWA ile YC arasındaydı. İki takımın da geleneksel pickleri takip ettiğini not edelim. Karşılaşmaya hızlı başlayan taraf HWA oldu. Dakika 21’de YC 4 kule indiren YC, altın farkını eşitlemeye çalışsa da HWA’nın aldığı skorlar rahat bir snowball etkisi yarattı. Baron sonrası makro oyununu dah rahat yansıtan HWA ikinci Baron’u da hanesine yazdırdıktan sonra maçı kapatan isim oldu.

Günün üçüncü maçında Dark Passage, Bursaspor’u ağırladı. DP, LongB etrafında bir kompozisyona yönelirken BUR ise Stefan’ın Master Yi’si üzerine oynadı ve Yi+Taric picklerini kilitlediler. Maçın 20. dakikasında 3 item+QSS’li bir Yi vardı. Dakika 25’te BUR’un başlattığı Baron’a gecikmeli TP ile dahil olan Panky, çıkan savaşta adeta boşları topladı de dörtte dört ile skoru 6-3’e getirdi. Bu dakikadan sonra DP daha rahat rotasyon yaptı. 2 kule sonrası rakibinin üssünde savaşan DP, aldıkları ace ile BUR’u ikinci mağlubiyeti ile tanıştırdı.

Günün son karşılaşmasında ise ligin derbisi sayılabilecek SUP ile 1907 FB arasındaydı.SUP, ligin ilk ADC Mordekaiser tercihi ile inerken FB ise ADC Ornn picki ile oynadı. Early lvlda lane avantajını kullanan FB, Ornn ve Trundle ile Morde skorunu aldı. Thaldrin’in Mundo baiti ile ikinci skoru ile tanışan FB altında öne geçse de SUP bu durumu drake ile dengeledi. Makro oyunda FB’nin Move’un dönüşü ile seviye atladığını söylemek gerek. SUP gibi bir macro demona karşı yapılan erken toplu dolaşma sonucunu SUP’un başlattığı Baron’a karşı savaşla yanıt veren FB, kısmen ace yapmaları sonrası Baron’u aldılar. Rift’e ikinci defa inen Baron önünde çıkan dansı kazanan FB rakibinin üssüne yaptığı tek hücumla kuleleri açan FB rakibini 37 dakikada yendi. GBM ve Zeitnot’ın tek yakalanmaları maçı FB’ye adeta paslayan unsurlardan biriydi.