Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 2018 TCL Yaz Mevsimi 1. Hafta 1. Gün

2018 TCL Yaz Mevsimi 1. Hafta 1. Gün

2018 TCL Yaz Mevsimi nihayet başladı. 8.11’in 8 ekip tarafından oynandığı Yaz Mevsimi’nin ilk haftası sürpriz galibiyetlere gebe oldu.

Günün ilk maçı son TBF şampiyonu ile Dark Passage arasında oynandı. FB pickleri ile metayı sürdürerek Vladimir’i ADC’ye kilitledi. DP ise daha geleneksel bir compa yöneldi ve Lucian+Braum’a yöneldi. Metanın getirdiği kırılgan pickler ile earlyde geriye düşen FB mid gamee doğru toparlandı ve oyuna ortak olmaya başladı ve oyunu 33 dakikada kapattı.

İkinci karşılaşma ise ligin taze kanı Bursaspor ile HWA arasındaydı. Geleneksel ADClere yönelen ekipler sırasıyla Ez+Ali ve Lucian+Braum kilitledi. Ligin ilk Taliyah jungleı ise Stefan tarafından oynandı. Early gamei tecrübesiyle kazanan HWA öne geçtiği karşılaşmada geriye düşmedi. 34. Dakikada Baron pitinde çıkan savaşta 4 drake yardımıyla HWA 4 skor çıkardı 4 drakei Elder ile taçlandıran HWA maçtan galibiyetle ayrılan takım oldu. Armut’un 5/1/10 KDA ile maçın yıldızı oldu.

Üçüncü maçta ise skor yağmuru erken açıldı. Mojito’nun jungleda Wisdom’a yakalanması üzerine Magifelix takım arkadaşını flash+heal ile kurtararak skor perdesini aralayan isim oldu. Darius ve Braum’u efektif kullanan AUR botta snowball olmayı başardı. Hioss’un önderlik ettiği toplu gezmeleri Rain’in skorları noktaladı. Maçı kapatmakta zorlanan AUR’a YC yardım elini uzattı. Dakika 40’ta yere düşürülemeyen bir Elwind vardı. Son atakta rakibine kayıp veren AUR önde olduğu karşılaşmayı adeta YC’ye hediye etti.

Günün son maçında ise 2018 KMF rövanşı SUP ile RB arasında oynandı. İki takım da kaotik ADC tercihlerinden ırak picklere yöneldi. SUP Orrn, Nocturne, Irelia, Lucian, TK’yi kilitlerken RB Aatrox, Trundle, Galio, Kai’Sa ve Leona’yı seçti. İlk Kan 6. dakikada Stomaged tarafından döküldü. fab’ı kule altına kadar kovalayan Broken Blade, Noc’un geldiğini gördüğü takdirde tepki vermekte geç kaldı. Takibinde Noc’un topı kamplaması ile BB ve Closer’ı oyundan düşüren SUP oyun tarzından ödün vermeyerek kolay bir snowball yakaladı. Dakika 18’de RB ilk 3 skorunu toplarken rakibine ace vermekten kaçamadı. Bu dakikadan sonraki 3 fightta geri dönmeye göz kırpan RB, SUP’un makrosuna karşı koyamadı ve RB, KMF’nin rövaşını alamadan lige yenilgiyle başladı.