Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 19 Mayıs’ta oynamak için yerli yapım olan en iyi 5 mobil oyun!

19 Mayıs’ta oynamak için yerli yapım olan en iyi 5 mobil oyun!

19 Mayıs Türkiye için gerçekten de önemli bir gün. Bu gün her yıl kutlanıyor ve resmi tatil olarak karşımıza çıkıyor.

Bu yıl Koronavirüsü sebebiyle karantina günlerine denk gelen ve sokağı çıkma yasaklarıyla karşımıza çıkan 19 Mayıs evde kutlamamamız gereken bir güne dönüştü. Bu sebeple evdeyken bu tatili keyifli geçirmek gerekiyor.

Oyunseverler için şimdi de 19 Mayıs’ta oynamak için yerli yapım olan en iyi 5 mobil oyun listesi ile karşınıza çıkıyoruz.

Recontact London

Türk geliştiricilerin yayımladığı oyunlar bir süredir hem Türkiye’de hem de yurt dışında dikkatleri çekmeyi başarıyor. Recontact  ise o oyunlardan birisi. Recontact İstanbul adlı ilk oyunla oldukça sevilen serinin yeni oyunu nihayet geldi. Recontact Londra adıyla karşımıza çıkıyor.

Oyunda Londra’da yaşanan bir dizi suçun ardından dedektif olarak göreve başlıyoruz ve olay yeri inceleme, siber dedektiflik gibi maceraların içine giriyoruz. Oyun şu an için erken erişimde ve hem App Store hem de Play Store üzerinden ücretsiz ön sipariş yapılabiliyor.

Manuganu

Oyunun hem Google Play Store hem de Apple App Store üzerinde çok ilgi gördüğünü belirtelim. Oyun bu ilgiye karşılık ikinci oyununu bile çıkartmış durumda. Oyunda temelde zıplıyor, koşuyor, blokları kırıyor ve bölümleri geçiyorsunuz. Subway Surfers ve Mario benzeri bir mobil oyun olan Manuganu, eğlenceli ve bir o kadar da basit bir oyun.

Manuganu’yu ücretsiz olarak Google Play Store ‘dan indirebiliyorsunuz ancak oyunu Apple App Store üzerinden indirmek için 6,99 TL ödemeniz gerekiyor.

Water Shooty

Basit arayüzü ve silah oyunlarını seviyorsanız bu yerli oyun tam size göre. “Hyper Casual” türünde bir mobil oyun olarak karşımıza çıkan Water Shooty kısa zamanda oyunculardan tam puan aldı. Her iki uygulama mağazasında da 5 tam puana yaklaşan oyunun milyonlarca indirmesi bulunuyor.

Temelde basit bir shooter oyunu olan Water Shooty’deki amacınız elinizdeki su tabancası ile doğru zamanda hedefinize ateş etmek ve siper almak hepsi bu. Oyunu ücretsiz olarak Android için ve iOS için de indirebilirsiniz.

Nusrat

19 Mayıs demişken, Çanakkale Zaferimizi de unutmamak gerekiyor. Bu tarihi olayı odağına alan Nusrat mobil oyunu hem iOS hem de Android tarafta gerçekten sevilen bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından çeşitli işbirlikleriyle geliştirilen Nusrat oyununda Nusrat Mayın Gemisi’ni yönetiyor ve düşmanlara karşı bir savaşıyorsunuz. Oyun savaş oyunlarını ve tarihi sevenleri bir arada topluyor olmasıyla seviliyor diyebiliriz.

Nusrat’ı ücretsiz olarak Google Play Store ya da Apple App Store üzerinden indirebiliyorsunuz.

Home Restoration

Adından da anlayacağınız üzere harabe, yıkık dökük ya da tadilat gereken evleri satışa hazır hale getirdiğiniz bir ev tadilat oyunu.

Oldukça keyifli olan bu oyunun App Store ve Play Store üzerinde çok fazla takipçisi bulunuyor. Oyun Panteon adlı oyun firmasının imzasını taşıyor ve oyun sadece iki gün içinde 1 milyon indirmeye ulaştı.

Oyun App Store ve Play Store üzerinden ücretsiz ulaşılabiliyor.