Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 18-24 Eylül VALORANT Transfer Gündemi

18-24 Eylül VALORANT Transfer Gündemi

 

pAura, reazy  → BBL Esports

Temsilcimiz BBL, bu hafta takımın IGL’i souhcNi’nin takımdan ayrıldığını duyurdu. Devamında çıkan farklı dedikoduların sonunda edindiğimiz bilgilere göre BBL eski oyuncusu pAura ile beraber yerel ligin parlayan oyuncularından reazy’i kadrosuna katmaya hazırlanıyor. 

https://twitter.com/FlankEsports/status/1704871467484139696

 

Bu transferler eğer gerçekleşirse pAura 1 sezonun ardından tekrar BBL’e IGL olarak dönmüş olacak. Geçtiğimiz sezonu bu ikili S2G’de geçirmiş ve ilk sezonda Türkiye yerel ligi şampiyonu olurken ikinci sezonda ise ligi ikinci tamamlamışlardı.

 

Mistic, Enzo, keiko,  → Team Liquid

 

Geçtiğimiz sezon EMEA şampiyonu olsa da sezonun diğer kısmında istediği performansı veremeyen ve dengesiz bir şekilde ilerleyen Avrupa’nın iddialı kadrolarından Team Liquid önümüzdeki sezon öncesi değişikliklere gidiyor. Geçtiğimiz günlerde sayf ve soulcas’in takımdan ayrılacağı kesinleşmişti. Son gelişmeler Redgar’ın da takımdan ayrılacağı yönünde.

 

Bu hafta çıkan dedikodulara göre Team Liquid, yerel liglerin en iyi takımlarından Apeks’ten enzo ve keiko ile anlaştı. Geçtiğimiz hafta da Apeks’ten Mistic ile anlaşılacağı haberi çıkmıştı. Bu gelişmeler ile beraber eğer transferlerde bir sıkıntı çıkmazsa Apeks’in üçlüsünü Team Liquid’te izliyor olacağız. 

 

Aspas → Leviatán

 

Bir çıkan habere göre de LOUD’un yıldız oyuncusu Aspas LATAM takımlarından Leviatan ile anlaşmaya vardı. 2022 sezonunda Champions’ı kazanan takımın bir parçası olan Aspas hakkında bu yıl takımdan ayrılacağına dair dedikodular çıkmıştı. Dedikoduların ardından Champions 2023’de mücadele eden oyuncu takımıyla beraber ciddi bir işe imza atarak yeniden LOUD’u en tepelere kadar ilerletmeyi başarmıştı. 

 

Devamında sezonun bitmesi ile takım aradığını duyuran Aspas hakkında farklı haberler çıksa da oyuncu tercihini Leviatan’dan yana kullanmış.

 

https://twitter.com/FlankEsports/status/1704560402892259796

 

Russ → Global Esports 

 

2022 sezonunda Guild Esports’tan tanıdığımız Hint asıllı İngiliz oyuncu russ, Pacific liginde mücadele eden Hindistan organizasyonu Global Esports ile anlaştı. Hindistan vatandaşlığı olması sayesinde Pacific bölgesi için yerel oyuncu olarak sayılacağından takımın yabancı oyuncu slotunu da doldurmamış oldu. 

 

Geçtiğimiz sezon kendisini yüksek seviyede göremesek de Guild Esports ile geçirdiği sezonda iyi bir destek oyuncusu olarak kendini göstermişti. Bu yıl yeni yapılanmaya giden Global Esports ile kendisini yeniden yüksek seviyede izliyor oalcağız.

 

Dağhan "da1moN" Eryılmaz

Yorum ekleyin