Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 13. Cuma’da Oynanacak Korku Oyunları

13. Cuma’da Oynanacak Korku Oyunları

13. Cuma’da Oynanacak Korku Oyunları

 

Her yıl ayın 13’üne denk gelen Cuma günü şanssızlık olarak yorumlanır. Hristiyan dinindeki uğursuz 13 sayısı, Cuma günü ile birleştiğinde meydana gelen durum, uzun süredir korku filmlerine korku olmaya devam ediyor. Peki bu akşam bugünü konu alan hangi korku oyunlarını oynamalıyız?

 

Friday the 13th: The Game

Jason Voorhees’i ana karakter yapıp Friday the 13th: The Game ismiyle yayınlanan oyun bu türün en iyilerinden diyebiliriz. Oyun başında rasgele seçilen bir katil, geride kalan kurbanları kaçmadan öldürmeye çalışıyor. Bazı özel yeteneklerinde kullanıldığı oyunda tek amacınız hayatta kalmak. Bazen bir grup halinde bazen de yalnız olarak kaçabiliyorsunuz.

 

Man of Maden

5 arkadaşla çıkılan bir dalış gezisinde işler çığırından çıkıyor. Hayalet bir gemiden gelen tehlikeler size gerilimi iliklerinize kadar hissettirecek. Bazen fedakarlık yapmamız gerekiyor, bazen de arkamıza bile bakmadan kaçmamız. Tek kişilik hikaye modu, iki kişilik Co-op ve çoklu oyunculu online modu ile oynanabilen oyunun mottosu ise “Yalnız oynamayın”

 

Friday the 13th: Killer Puzzle

Belki de yapılmış en cani puzzle oyunu. Sadece ve sadece kan dökme üzerine kurulu bu oyun, size sunduğu deneyim tartışmasız benzersiz. Bir yandan puzzle’ı çözüp bölümleri geçerken, diğer yandan annenizi gururlandırmak için bin bir çeşit yöntemle düşmanlarınızı öldürüyorsunuz.