Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Zula Süper Lig’de 7.hafta geride kaldı

Zula Süper Lig’de 7.hafta geride kaldı

Zula Süper Lig’de kıyasıya çekişmelerin yaşandığı önemli bir haftayı geride bıraktık. Sıralamalarda önemli değişiklikler yaşanırken 1907 Fenerbahçe liderliğini sürdürdü. Gamers of Future ligin güçlü ekiplerinden Mod-Z ve Oyun Hizmetleri’ne karşı galip gelerek 3. sıraya yükseldi. Alt sıralarda ise hareketlilik devam ediyor. İstanbul Espor Kulübü, COZA Esports karşısında aldığı galibiyet ile 8.’liğe yükselmeyi başardı.

İlk dördün Zula Süper Lig finallerine gideceği, üç ile sekizinci sıra arasında bulunan altı takımın Zula World Cup için play-off oynayacağı Zula Süper Lig’de alınan bu sonuçlar ile lig aşamasının sonu yaklaşırken heyecan da arttı.

1907 Fenerbahçe kaldığı yerden devam ediyor. ICE Warriors karşısında aldığı galibiyetle haftaya iyi bir başlangıç yapan sarı lacivertliler, Oyun Hizmetleri karşısında ilk karşılaşmayı kaybetse de ikinci karşılaşmayı kazanmayı başararak haftayı dört puanla kapattı ve liderliğini sürdürdü.

Galatasaray Espor, zirve yarışında rakibine bir adım daha yaklaşmayı başardı. Vengeance karşısında kıran kırana geçen mücadelede ilk maçı kaybetseler de galibiyete uzanmayı başaran Galatasaray Espor, COZA karşısında da galibiyet almayı başararak ikide iki yaptı ve rakibi 1907 Fenerbahçe ile arasındaki puan farkını 4’e indirdi.

Haftanın gösterdiği performans ile en öne çıkan takımı olan Gamers of Future, Oyun Hizmetleri ve Mod-Z gibi iki güçlü rakibi karşısında galip gelmeyi başardı ve üçüncü sıraya yerleşti. Böylece Gamers of Future, Zula Süper Lig finalleri için büyük bir avantaj elde etti.

Mod-Z bu hafta istediği sonuçları alamadı. Haftaya Bursa Espor beraberliği ile başlayan Mod-Z, haftanın merakla beklenen karşılaşmasında Gamers of Future sahadan mağlubiyetle ayrıldı ve dördüncü sıraya geriledi.

Oyun Hizmetleri için de zor bir hafta geride kaldı. Gamers of Future karşısında sıralama için önemli bir karşılaşmaya çıkan Oyun Hizmetleri istediği sonucu alamadı ve mağlup olmaktan kurtulamadı. Lider 1907 Fenerbahçe karşısında ise ilk maçta üstün taraf olsalar da devamını 2. maç da istediklerini sahaya yansıtamadılar ve haftayı bir puanla kapattılar.

Bursa Espor güçlü rakibi Mod-Z karşısında aldığı beraberlik ile haftaya iyi bir başlangıç yaptıktan sonra ligin çıkışta olan ekibi İstanbul Espor Kulübü karşısında aldığı galibiyet ile önemli bir başarıya imza attı ve puanını on yediye çıkararak 6. sıradaki yerini korudu.

Ice Warriors bu hafta pek de istediğini alamadı. Haftaya 1907 Fenerbahçe mağlubiyeti ile başlayan ekip Vengeance karşısında da 2 puan bırakmanın önüne geçemedi ve haftayı yalnızca 1 puan ile kapattı. 

TESFED Zula Türkiye Kupası sonrası sezona büyük umutlarla başlayan İstanbul Espor Kulübü, bu haftaya kadar istediği sonuçları almakta zorlandı. Alt sıralardan kurtulamayan İstanbul Espor Kulübü bu hafta 8. sıradaki rakibi COZA Esports karşısında galip gelmeyi başardı ve averaj farkı ile sekizinci sıraya yerleşti. Alt sıralardan az da olsa uzaklaşmayı başaran ekip ilerleyen haftalar için umut tazeledi.

COZA Esports, İstanbul Espor Kulübü karşısında alt sıraları oldukça ilgilendiren maçta mağlubiyetin önüne geçemedi ve 9. sıraya gerileyerek kendisini risk hattına soktu.

Vengeance haftayı bir beraberlikle kapatsa da rakipleri İstanbul Espor Kulübü ve COZA Esports’un üç puan gerisinde kaldı ve haftayı son sırada kapattı. 

Haftanın En İyisi: shnazn

Puan Durumu