Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Zula Kadınlar Espor Turnuvası tamamlandı

Zula Kadınlar Espor Turnuvası tamamlandı

Türkiye’nin ilk Zula Kadınlar Espor Turnuvası tamamlandı.

Teknoloji, yazılım ve oyun sektörüne yön veren kadın profesyoneller, Zula Kadınlar Turnuvası'nda gençlerle buluştu.

30 bin liralık ödül havuzu bulunan Zula Kadınlar Espor Turnuvası, 9 Mart Cumartesi günü Türkiye’nin ilk espor kompleksi olan Nonstop Zula Espor Merkezi’nde gerçekleşti.

Espora ve esporculara en çok yatırım yapan kurumlardan biri olan, yerli oyun Zula’nın yaratıcısı InGame Group’un düzenlediği etkinliğe sektörü yakından takip eden, oyun ve espor alanında kariyer yapmak isteyen gençler büyük ilgi gösterdi.

Dünya Kadınlar Günü kapsamında Türk teknoloji, yazılım ve oyun sektörüne yön veren isimler, “Oyunu Değiştiren Kadınlar“ başlıklı söyleşilerde gençlerle buluşarak deneyimlerini aktardı. Bu isimler arasında Women in Gaming Yönetim Kurulu Üyesi Gizem Kunt, Casper Türkiye Pazarlama İletişimi Yöneticisi Nesli Doğan ve Vestel Pazarlama İletişimi ve Perakende Pazarlama Grup Müdürü Feza Turunçoğlu gibi isimler yer aldı.

Yüzlerce kadın oyuncunun katılımıyla, Zula Kadınlar Turnuvası “Bu Turnuvada Yıldız Sensin!” sloganıyla gerçekleşti. Büyük bir mücadeleye sahne olan Turnuva’nın şampiyonu Hande Çakra olurken, ikincilik ödülünü Aleyna Aydır, üçüncülüğü ise Özenur Karaorman kazandı.

“Zula”nın geliştiricisi InGame Group’un CEO’su Alpay Alptekin’in etkinlikle ilgili şu sözleri söyledi: “Türkiye’nin teknoloji ve dijital oyun sektöründe yükselmesinde kadınların dijital oyun sektörü iş gücüne katılmalarının büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz.” Alptekin ayrıca kadınların teknoloji ve espor endüstrisine katılımının bu alanda daha hızlı ve başarılı sonuçlar getireceğine inandıklarını ve gerçekleştirdikleri Türkiye’nin ilk ve tek Kadınlar Espor Turnuvasıyla, kadın esporcuların oyun ekosistemine dahil olup Türkiye’yi dünya çapındaki organizasyonlarda başarıyla temsil etmelerinin önünü açmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.