Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Yükselme Ligi 3. haftanın en iyi 5’i

Yükselme Ligi 3. haftanın en iyi 5’i

Yükselme Liginde bir haftayı daha ardımızda bıraktık. Beşiktaş Pars Esports karşısında aldığı 2 galibiyetle liderliğini pekiştirdi ve 5 maçlık bir galibiyet serisine ulaştı. OHM ise Team Cappadocia karşısında aldığı bir mağlubiyetten sonra Beşiktaş’ı zirvede yalnız bıraktı. Aftershock Esports ise üçüncü haftada da galibiyete ulaşamadı ve rakibi Galakticos’a karşı iki maçta mağlup oldu. Diğer haftaların aksine bu hafta yükselen bir performans gösteren Aftershock Esports ilerleyen karşılaşmalarda galibiyete ulaşabilir ama bunun sonunculuktan kurtaracağını düşünmüyorum. Takımlar hakkında kısaca bahsetmemizden sonra buyurun Top 5’imize geçelim.

5-)Saulius “Saulius” Lukosius – Pars eSpor Orta Koridor

Beşiktaş’a karşı galibiyet alamasa da özellikle ilk maçta gösterdiği Orianna performansı ile listemize son sıradan girmeye hak kazandı. 3/2/9’luk skorla KDA olarak düşük olsa da takım savaşlarında attığı ve birden çok kişiye hasar veren Orianna ultileri ile maçın uzamasını ve takımının bir süreye kadar cevap vermesini sağladı. Rakipte bulunan Darius ve Swain gibi offtank karakterlerin yanında Kindred ultisinin de olması takımına galibiyeti getiremedi.

4-) Onur “Bolulu” Demirkol – Team Cappadocia Orta Koridor

Günümüzde tek atma diyince akla gelen şampiyonların başında gelen Zoe ile Bolulu, Oyun Hizmetleri’ne karşı iyi bir performans sergiledi ve listeye dördüncü sıradan giriş yaptı. Yerli orta koridor kıtlığında Bolulu’nun gösterdiği performans espor izleyicilerini umutlandırdı.

3-) Deniz Arda “Guilford” Babadağ – Team Cappadocia Üst Koridor

Oyun Hizmetleri’ne karşı oynadıkları ilk maçta metanın en güçlü seçimlerinden Aatrox seçen Guilford maçı hiç ölmeden 6/0/7 ile bitirdi. Rakibinde de metanın en güçlü şampiyonlarından Darius olmasına rağmen bu Guilford’u engelleyemedi ve takım savaşlarında vurduğu yüksek alan hasarı ile takımını galibiyete taşıdı.

2-) Dan “Godbro” Van Vo – Beşiktaş Esports Orta Koridor

Şampiyon havuzu dar olduğu için eleştirilen ligimizin müdavimlerinden Godbro hakim olduğu şampiyonları oynayınca gerçekten seviye atlıyor. Ana şampiyonu Ekko ile rakibi Pars karşısında destansı bir performans sergiledi ve oyunu 9/1/3 gibi bir skorla bitirdi. Ultisinin başrol oynadığı birçok “playz” yapan Godbro, oyun sonunda mejaisinde 22 yüke ulaşmıştı bile.

1-) Taner “Rare” Levendoğlu – Beşiktaş Esports Üst Koridor

Pars ekibine karşı oynadıkları ilk maçta Darius seçimi ile kan kusturan Rare maçın sonunda 8/3/7’lik bir skora sahipti. Takım savaşlarının uzun sürmesi sebebiyle rakiplerinde kanama yükü biriktirmede sıkıntı yaşamayan Darius yüksek alan hasarı ile rakiplerini bir bir avladı. Offtank eşya seçimi ile de ön saflarda takımını savundu. İkinci maçta da Kled seçimi yapan Rare attığı ultiler ile güzel takım savaşları başlattı ve pasifi ile girdiği savaşları çizgiden çevirdi.

Listemizdeki tüm oyuncuları Flank ekibi olarak tebrik ediyoruz. Sizlerin de yorumlarınızı bekliyoruz.