Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Yükselme Ligi 2. haftanın en iyi 5’i

Yükselme Ligi 2. haftanın en iyi 5’i

Yükselme Ligi’nin ikinci haftasını Beşiktaş ve Oyun Hizmetleri liderliği paylaşarak tamamladı. Geçen hafta aldığı 2-0 galibiyetle bu haftaya lider giren Team Cappadocia, Beşiktaş’a iki maç karşısında da mağlup olarak liderliği onlara teslim etti. Oyun Hizmetleri ise ligin zayıf ekibi Aftershock Esports karşısında 2 galibiyet alarak zirvede Beşiktaş’a ortak oldu. Aftershock Esports ise toplamda aldığı 4 mağlubiyet ile ligin son sırasında yer alıyor. Tüm puan durumuna haber resminden ulaşabilirsiniz.

Aşağıda ise Flank olarak hazırladığımız Yükselme Ligi 2.Hafta Top 5’ini görüyorsunuz. Eleştirilerinizi ve kendi Top 5 listenizi yorumlarda görmeyi bekliyoruz.

5- Saulius “Saulius” Lukošius – Pars Esports
Beşinci sıraya Kalista’lı Ruvelius’u mu yoksa Viktor’lu Saulius’u koysak diye tereddütte kalsam da son olarak Saulius’ta karar kıldık. Galakticos’a karşı ikinci maçlarında Viktor seçimi ile gerçekten çok can yakan ve alan hasarı vuran Saulius, ormancısı Nocturne’un yardımı ile de erken oyuna 6-0 gibi bir skorla başlayan Kalista’lı Ruvelius’u durdurdu. Ruvelius’un o maçta bu kadar güçlenmesine rağmen oyun sonunda etkisiz hale getirilmesi ve Baron çaldırması yüzünden listemizin son sırası Pars ekibinden Saulius’un oldu.

4- Mert “MGX” Güvercin – Team Galakticos
Geçen hafta listemizin ikinci sırasında olan MGX bu haftaya dördüncü sıradan giriş yaptı. Pars Esports’a karşı özellikle ilk maçta Galio’nun gücünü ve ultisininin Camille ile sinerjisini çok iyi kullanan MGX, 7/3/9’u gördü. Ultinin havaya kaldırma efektinin dışında kışkırtmaları ile de takım arkadaşı Rumble ve Varus’un alan hasarlarını rakibe çok iyi vurmasını sağladı. İkinci maçta da Ruvelius’un Kalista’sı yanında takımının öne çıkan ismi olan MGX 6/4/4 skor ile takımının mağlubiyet almasına engel olamadı.

3- Ahmet “Nova” Yılmaz – Team Galakticos
Normalde bu tür listelere koçlar dahil olmazken Galakticos’un koçu Nova, Pars Esports’a karşı ilk maçlarında yaptıkları takım kompozisyonu ile bence bu listeye girmeye hak kazandı. Üst Koridordan başlayarak sırasıyla Rumble, Camille, Galio, Varus ve Rakan seçimleri yapan takım, oyun içerisinde bu kompozisyonu çok güzel uyguladı ve kazanmasını bildi.

2-Marcin “Behave” Pawlak – Beşiktaş
Geçen haftayı 2-0 galibiyet ile kapatan ve zirvede olan Team Cappadocia ile oynayan Beşiktaş iki maçı da kazanmayı başararak zirveyi rakiplerinin elinden söktü aldı. Bu iki karşılaşmada da Taliyah oynayan ormancıları Behave ise gösterdiği performans ile listemize ikinci sıradan girdi. İlk maç rakip takım Cappadocia Jarvan ve Galio gibi seçimler yapsa da kendi takımında Urgot ve Lucian gibi taşıyıcların olması sebebiyle takım savaşlarında kendisine odaklanılmadı ve hem yüksek ve sürekli hasar verirken hem de kitle kontrol sağladı. İkinci maçta da Taliyah seçen Behave bu sefer attığı erken baskınlar ile takımını öne geçirdi. Çok yüksek hasarları bu maçta da verirken ilk maçın aksine skorları kendisine topladı ve maçı 7/2/12 skorla bitirdi.

1-Sofyan “CozQ” Rechchad – Oyun Hizmetleri
Ligin zayıf ekiplerinden Aftershock Esports ile karşılaşan ve 2 galibiyet ile ayrılan OyunHizmetleri’nde takım arkadaşlarından daha fazla öne çıkan bir isim vardı. Cozq iki maçta da hiç ölmeden toplamda 18 KDA’yı gören tek isimdi. İlk maç Vlad ile 7 KDA ve 31 dakikalık sürede 340 minyon gibi yüksek bir minyon sayısına ulaşan Cozq’unun çok azla kaçtığı ve skor anlar da yok değildi. İkinci maçta ise neden birinci sıraya yerleştiğini açıklayacak olan Cozq, Syndra ile 7/0/4 oynadı. Yaptığı agresi foyunlar ve verdiği hasar ile oyunun takımı için rahat geçmesini sağladı.