Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Yükselme Ligi 1.haftada en iyi performans sergileyen 5 oyuncu

Yükselme Ligi 1.haftada en iyi performans sergileyen 5 oyuncu

Bu Salı oynanan maçlar ile Yükselme Ligi’ne merhaba dedik ve ilk haftayı geride bıraktık. Team Cappadocia, Aftershock Esports karşısında aldığı iki galibiyet ile zirveye otururken, birer maç kazanan Beşiktaş, Galakticos, Oyun Hizmetleri ve Pars Esports ise aynı sırayı payllaştı. Aftershock Esports ise aldığı iki mağlubiyet ile son sırada. Birinci haftada öne çıkan 5 oyuncuyu Flank ekibi olarak sizin için değerlendirdik.

5. Anıl “Holyphoenix” Işık – Beşiktaş
Galakticos karşısında ilk maç Xayah ile kaynak aktarımı taktiği uygulamak isterken başarısız olan Holyphoenix ikinci maç Kai’sayı alt koridora seçerek 10/2/11’lik bir performans gösterdi ve takımını galibiyete taşıdı. İkinci maçta aldığı skorlar dışında aldığı pozisyonlar ile de birçok takım savaşının kaderini değiştiren Holyphoenix listemize beşinci sırada yer buldu.

4. Mertkan “Smoke” Salman – Oyun Hizmetleri
Pars Espor Kulübü’ne karşı yaptıkları ikinci maçta rakibi Jayce’in karşısına Fiora alan Smoke oyunun kendisi için sıkıntılı kısmını orta koridordan gelen Cozq’un da yardımıyla sıkıntısız atlattı ve oyunun geri kalanını domine etti. 2v1 kaldığı durumlarda da düşmeden önce skor almayı başarabilen Smoke özellike rakibi Pars Baron yaparken aldığı Dörtte Dört ile takımını oyunda öne geçirdi ve maçı kazanmayı bildiler. Oyun sonunda 10/4/5’lik bir skorla ve 38 dakikada aldığı 427 minyon skoru ile Smoke göz doldurdu ve listemize dördüncü sıradan giriş yaptı.

3. Atilla “mypleasure” Kesin – Team Cappadocia
Team Cappadocia’nın Aftershock karşısında aldığı ilk galibiyetin mimarı olan mypleasure, Xayah ile üst düzey performans sergilemiş ve rakibini paramparça etmişti. İlk maçında 11/1/5’lik bir skorla oynayan mypleasure’a ise ikinci maçta pek fazla gerek kaldığı söylenemez. Listede olan bir diğer isim Appen’ın taşıdığı ikinci maçta da Morgana 2/0/6 ile hiç ölmeden oynayan mypleasure listemizde üçüncü sırada yer aldı.

2. Mert “MGX” Güvercin – Galakticos
Beşiktaş karşısında ilk maç oynadığı olağanüstü Aurelion Sol performansı ile takımını galibiyete taşıyan temel faktörlerden biri olan MGX oyunu hiç ölmeden bitirmiş ve 9/0/10 skoru ile 19 KDA’ya ulaşmıştı. İkinci maç ise Aatrox seçimi ile bir süre koridorunu kazanan ve takımının ayakta kalan tek ismi olan MGX tek başına taşıyamadı . İkinci maçta tek yakalandığı bir pozisyon ile takımının takım savaşı kaybetmesine neden olan MGX’in geri kalan iki maçtaki performansı muhteşeme yakındı ve kendisi bu performanslar ile ikinci sırayı elde etti.

1.Necati “Appen” Sarıgül – Team Cappadocia
Aftershock’a karşı oynadığı iki maçta da hiç ölmeyen Appen bu maçların ikisinde de 14 KDA’ya ulaşarak toplamda 28 KDA ile haftayı hem KDA sıralamasında hem bizim sıralamamızda birinci sırada tamamladı. İlk maçta yaptığı Gragas seçimi ile takımının kule altı girmesine olanak sağlayan Appen 6/0/8’lik skorla takımının önemli bir parçası oldu. İkinci maçta yaptığı Camille seçimi ile ben buraya taşımaya geldim diyen Appen 10/0/4 skoru ve aldığı nice güzel skorlar ile tek başına galibiyeti kazandırdı diyebiliriz. Yerli ormancı bulmanın zor olduğu ülkemizde kendisinden beklentimizi arttıran Appen’ın önümüzdeki haftalarda neler yapacağı büyük merak konusu.

Her hafta Yükselme Ligi’nin en iyi performans gösteren 5 oyuncusunu inceleyerek sizinle burada paylaşacağız. Katıldığınız, katılmadığınız düşünceleri yorumlarda belirtebilir kendi ilk 5’inizi oluşturabilirsiniz.