Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri WRC Rally Turkey başladı!

WRC Rally Turkey başladı!

Ralli dünyasının en önde gelen isimlerinin yarıştığı WRC Rally Turkey bugün itibariyle başladı!

2020 sezonunda bu zamana kadar toplam 4 WRC düzenlendi. Bu yarışlar Monte Carlo, İsveç, Meksika ve Estonya'da düzenlendi. Dünyanın en iyi rallicilerinin yarıştığı organizasyonun sıradaki ayağı Türkiye bugün itibariyle başladı. Heyecan 18-20 Eylül tarihleri arasında, Cumhurbaşkanlığı himayesinde sürecek. 

WRC 2020 İLK 4 YARIŞ KAZANANLARI

  • Monte Carlo – Thierry Neuville
  • İsveç – Elfyn Evans
  • Meksika – Sébastien Ogier
  • Estonya – Ott Tänak

Marmaris Atatürk Meydanı'nda başlayacak olan WRC Rally Turkey 12 özel etaptan oluşuyor, Ula ve Datça gibi ilçelerde devam edecek. Organizasyona 19 ülkeden 130 sporcu ve 65 otomobil katılım sağlıyor. 707 kilometerden oluşan 12 özel etabın geçileceği WRC Rally Turkey için ralli tutkunları ekranlarının başına geçti bile. Bugün başlayan turnuvada Ogier ve Loeb gibi ünlü isimlerin yanı sıra ülkemizi temsilen Yağız Avcı, Ali Türkkan, Can Sarıhan, Emre Hasbay ve Ümitcan Özdemir yer alıyor. Turnuvayı TRT Spor 2 kanalından canlı olarak takip edebilirsiniz.

Dünya çapında 155 televizyon kanalının canlı yayınları ve özel kesitleriyle herkese ulaştırılacak olan WRC Rally Turkey organizasyonu TOSFED tarafından yürütülüyor. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından yayımlanan bilgilendirme yazısında Cumhurbaşkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'na katkılarından dolayı teşekkür edildi. Organizasyonun Cumhurbaşlanlığı himayesi altında olmasının ülkemizde ralli sporunun geleceği adına önem taşıdığını belirtmek mümkün.

WRC Rally Turkey ile birlikte oyuncuları sevindirecek bir haber de WRC 9'dan geldi. Dünya Ralli Şampiyonası'nın resmi oyununun dokuzuncusu piyasaya çıktı. Evinde pilotluk ve hatta patronluk deneyimi yaşamak isteyen sevdalıların WRC 9'a göz atmasını tavsiye ediyoruz.