Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Worlds Öncesi Dire Wolves’a Ban Şoku!

Worlds Öncesi Dire Wolves’a Ban Şoku!

Toxic bir oyuncu olmasıyla tanınan ve 9 ay önce Okyanusya bölgesinden de ceza alan Dire Wolves’un ormancısı Shern “Shernfire” Cherng Tai Riot Games tarafından tekrar cezalandırıldı.

23 Eylül günü yapılan rutin kontrollerde Shernfire’ın oynadığı 165 maçın 18’inde raporlandığı, 3 maçta da AFK kalarak oyun içi 5 maçlık kısıtlama cezası aldığı farkedildi. Sohbet kayıtları incelendiğinde ise Shernfire’ın aile üyelerine ve ailevi değerlere yönelik kötü sözler kullandığı belirlendi.Kore kültüründe bu tür konular oldukça hassas ve onur kırıcı olarak kabul ediliyor.

Riot Games oyuncuların oyun içi ve oyun dışında iyi bir davranış sahibi olmasına ve diğer oyunculara ve onların kültürel yapılarına saygı duyması gerektiği savunarak, oyuncunun önceki cezalarını da göz önünde bulundurarak Shernfire’ı cezalandırdı.

Shernfire’a iki maçlık ban ve 2000 Amerikan Doları ceza verildi. Başarılı ormancı takımının Worlds’te yapacağı ilk iki maçı kaçıracak.

Bilindiği üzere Dire Wolves, Worlds Play in aşamasında A Grubu’nda Edward Gaming ve Infinity Esports ile eşleşmişti.

League of Legends Dünya Şampiyona’sı 1 Ekim Pazartesi günü başlayacak ve twitch.tv/riotgamesturkish kanalından canlı yayınlanacak.