Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Worlds 2020’nin ilk finalisti DAMWON Gaming!

Worlds 2020’nin ilk finalisti DAMWON Gaming!

Yarı finalde LEC temsilcisi G2 Esports'u 3-1 ile geçen DAMWON Gaming, Worlds 2020'nin ilk finalisti oldu.

Worlds 2020'nin en büyük favorilerinden olarak gösterilen DAMWON Gaming ve G2 Esports, yarı finalde karşı karşıya geldi. Çeyrek finalde DragonX'i 3-0 geçen DAMWON ve Gen.G'yi 3-0 geçen G2 Esports'un karşılaşması heyecanla bekleniyordu. Rakibini Vadi'den silmeyi başaran DAMWON seriyi 3-1 kazanmayı başardı. Turnuvanın ilk finalisti olmayı başaran ekibin rakibi diğer yarı final mücadelesinde mücadele edecek olan Top Esports ya da Suning olacak.

Serinni ilk maçında dominant bir performans sergileyen DAMWON Gaming rahat bir galibiyet aldı. Mikyx'in sorgulanan performansı G2'nun aldığı mağlubiyette büyük pay oynadı denebilir. Avrupalı destek pek de iyi bir oyun geçirmedi. Diğer tarafta ise takımca iyi oyunlar yapan DAMWON ilk maçtan gücünü gösterdi. İkinci maçta ise farklı bir senaryo izledik. G2 Esports ilk dakikadan itibaren kararlı ve baskın oyunlar oynadı. Takım savaşlarını iyi oynayan ekip birkaç ufak hataya rağmen maçı kazandı ve seriyi 1-1'e getirdi. İkinci maçın sonunda Nuguri'nin skoru 0/7/1 oldu.

Üçüncü maçın ilk bölümlerinde öne geçmeyi başaran Ghost takımının en büyük silahlarından biri oldu. Mikyx yine kendisinden beklenmeyecek hatalar yaptı. Maçı kazanan DAMWON 2-1 öne geçmeyi başardı. Serinin son maçı bir hayli şaşırtıcı sonuçlandı. G2 maça çok kötü başladı ve geri dönemedi. Worlds 2020 Yarı Final'ini 19 dakikad abitiren DAMWON Gaming adını finale yazdırdı. Diğer finalist Top Esports ya da Suning olacak.