Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Bjergsen, emekli oldu!

Bjergsen, emekli oldu!

TSM'in ikonik oyuncusu Bjergsen, profesyonel oyunculuk kariyerine nokta koydu ve TSM'in yeni ana koçu oldu.

Yıllardır süren profesyonel oyunculuk kariyerinde büyük başarılara imza atmayı başaran Bjergsen, TSM'in bu yıl Worlds 2020'de sergilediği performansın ardından durumun utanç verici olduğunu belirttiği bir paylaşım yapmıştı. Bu performansın ardından TSM'in gelecek sezon için nasıl bir kadro yapılanmasına gideceği merak ediliyordu. Bugün yapılan açıklamada Bjergsen'ın gelecek sezon ana koç olacağı duyuruldu. Bununla birlikte efsane oyuncu kariyerini noktaladı. 

2012 yılında başlayan profesyonel oyunculuk kariyerinde Western Wolves, Team LDLC, Copenhagen Wolves ve Nijas in Pyjamas forması giydikten sonra Kuzey Amerika'ya transfer olan orta koridor 2013'ten bu yıla kadar TSM forması giydi. Son kontratıyla birlikte takımın ortaklarından biri haline gelen isim bu yıl takımın yaşadığı şampiyonlukta büyük pay sahibiydi. TSM'in Worlds macerasi ise tam anlamıyla bir fiyasko oldu. Grup Aşaması'nda hiç galibiyet alamayan ekip ülkesine eli boş döndü.

Son zamanlarda TSM'in kadrosunda büyük değişikliklere gidebileceğine dair birçok dedikodu vardı. Özellikle Broken Blade'in takımdan ayrılacağı duyumları gelmiş, yerli oyuncunun Golden Guardians'a transfer olabileceği konuşuluyordu. Bjergsen'ın emeklilik karrıyla birlikte TSM'in yerli kontenjanından bir oyuncu eksilmiş oldu.