Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Worlds 2020: Dikkat Edilmesi Gereken Oyuncular

Worlds 2020: Dikkat Edilmesi Gereken Oyuncular

Worlds 2020 Ön Eleme Aşaması'nın başlamasına az kaldı. Temsilcimiz Papara SuperMassive'in grubunda yer alan dikkat edilmesi gerektiğini düşündüğümüz oyuncuları sizler için derledik!

Papara SuperMassive, VFŞL 2020 Yaz Mevsimi şampiyonu olarak Worlds 2020'ye katılma hakkı kazandı. Ülkemizi temsil eden ekip, Ön Eleme Aşaması'nda INTZ Esports, Team Liquid, MAD Lions ve Legacy Esports ile eşleşti. Grupta kağıt üstünde temsilcimizden güçlü iki takım olduğunu söylemek mümkün ancak SuperMassive oyuncularının tecrübesi ve yetenekleri BO1'da sürpriz yapabilecek kapasitede. Bu yazımızda grubun bizce öne çıkan oyuncuları ve güç dengelerine yer vereceğiz.

Worlds 2020 Ön Eleme Aşaması A Grubu Güç Dengeleri (Büyük konuşup curse'lemek yok, tamamen kağıt üstünde güç dengeleri)

  1. Mad Lions
  2. Team Liquid
  3. Papara SuperMassive
  4. INTZ Esports
  5. Legacy Esports

Shad0w

MAD Lions'ın ormancısı Shad0w, bu mevsim kusursuza yakın performanslar sergiledi. Özellikle Lee Sin mekanikleri Avrupa'nın üstünde, hatta bir tık abartı olmazsa direkt dünya klasmanında en tepeyi oynayabilecek seviyede. mousesports ile EU Masters'da kendini kanıtladıktan sonra MAD Lions'ın radarına giren Shad0w, Bahar Mevsimi'nde takımıyla birlikte LEC 3.'sü olmayı başardı. Yaz Mevsimi'nde 4. olan oyuncu kariyerinde ilk kez Worlds sahnesinde boy gösterme fırsatı yakaladı. Shad0w'un en çok tercih ettiği şampiyon en başta bahsettiğimiz "insane mechanics" oyunlarıyla Lee Sin. Hemen ardından ise Volibear geliyor. MAD kadrosunda savaş başlatma potansiyeli olan şampiyonları genelde Kaiser'ın ellerinde görüyoruz fakat her an ne olduğunu anlayamadan Shad0w'un Lee Sin tekmesine maruz kalabiliriz. Bu sebeple İtalyan ormancıya ayrı olarak dikkat etmek gerekiyor. Tabii şöyle de bir gerçek var "we have KaKAO, they don't".

Envy

Aslında Brezilya temsilcisine bir nevi trash talk yapıp herhangi bir oyuncularını listeye dahil etmesek de kimsenin garibine gitmezdi fakat yiğidi öldür hakkını yeme, orta koridor Envy bölgesinin en iyi oyuncularından bir tanesi. Hasar ve skor katkısı olarak takımının en değerli isimlerinden biri olan Envy, bizce Nomanz ve Bolulu ile birlikte Wildcard takımlarının en iyi orta koridorlarından bir tanesi. Dürüst olmak gerekirse Nomanz'den iyi değil ama Bolulu'yla kapışır diyebiliriz. Şunu unutmamak lazım Brezilya temsilcisi bu, ecel terleri döktürse de bize elenmeye mahkum. Envy'cim umarız başarılı bir kariyerin olur ama bu yıl Bolulu'dan bir Zoe ya da Vel'koz tokadı yemene az kaldı canım. (CURSE YOK)

CoreJJ

PapaJJ. Gerçekten oyunu o kadar iyi oynuyor ki, keşke Team Liquid'in maçlarını baştan sona oyuncu konuşmalarıyla izleyebilsek (Baştan sona izleyebildiğimiz bir platform varsa alta yazın pls kaçırmayalım). Hem mekanik hem de oyun bilgisi olarak bu kadar üst seviye bir desteği izleyebildiğimiz için şanslıyız. SnowFlower'dan daha iyi bir oyuncu olduğunu belirtmeye gerek yok fakat bizim bir tanecik kar çiçeğimizim CoreJJ karşısında nasıl bir seçime yönelip neler yapacağını merakla bekliyoruz. Tactical-CoreJJ vs Zeitnot-SnowFlower, 3 saat laning yapsalar sıkılmadan izlenir.

Bu üç ismin takımlarının ve bu grubun öne çıkabilecek oyuncuları olduğunu düşünüyoruz. Okyanusya temsilcisini merak ediyorsanız, yer verme tenezzülünde bile bulunmadık (CURSE YOK). Sosyal medyada Raes'in Zeitnot'tan iyi olduğuna dair yorumlar okuyoruz, pek gülüyoruz pek eğleniyoruz sağolun var olun sizler olmasanız nasıl güleceğiz. Şaka bir yana, Worlds'e katılmayı başaran her oyuncu bölgesi için bir hayli önemli ve yetenekli. Çekişmeli bir grup aşaması olacak gibi. Temsilcimiz Papara SuperMassive'e bir kez daha başarılar diliyoruz. #SUPWIN