Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Worlds 2019’da ilk finalist FunPlus Phoenix oldu

Worlds 2019’da ilk finalist FunPlus Phoenix oldu

Madrid’de oynanan ilk Worlds 2019 Yarı Final mücadelesi sonrası FunPlus Phoenix, rakibi Invictus Gaming’i 3-1 ile geçerek adını finale yazdırdı.

İki LPL takımının karşılaştığı mücadeleye FPX mükemmel bir ivme ile başladı. İlk oyun orta koridora Rumble alan Doinb, sürekli olarak haritada dolaşarak IG’nin karşı hamle yapmasına izin vermedi. Qiyana-Rumble kombosunu çok iyi oynayan ve özellikle nehirde rakibini ters ayakta yakalayan FPX, ilk maçı kazanarak seride avantajı eline geçirdi.

42 dakika süren ve tam olarak LPL fiesta’sı olarak adlandırabileceğimiz ikinci maçta kazanan IG oldu. İki takımın da harita üzerinde yaptığı hatalar maçın uzamasına sebep olurken kazanan taraf IG’ydi ve seri böylelikle 1-1’e geldi. Maçta 59 skor olduğunu da not düşelim.

Serinin üçüncü maçında üst koridora Lucian tercih eden TheShy, haritanın ikiye bölünmesiyle avantaj elde etmesine rağmen FPX’in alt koridordan öne geçmesi çok daha etkili oldu. Bu maçta da Qiyana oynayan Tian’ın performansı FPX’e maçı getirdi ve takım seriyi 2-1’e getirdi.

Son maçın IG için büyük bir hayal kırıklığı olduğunu söylersek yanılmış olmayız. Kayle-Kai’sa ikilisiyle oyun sonunu garantiye alan ekip ne yazık ki birçok kez facecheck yaptı ve ters ayakta yakalanarak kazandığı tüm avantajı fırlattı. TheShy’ın orta koridorda Kayle ile ultisi olmasına rağmen ölmesi ise maçın sonunu getirdi. FPX, seriyi 3-1 kazanarak Worlds 2019 Finali’ne yükseldi.

Bu galibiyetin FPX için büyük bir başarı olduğunu belirtmek gerekiyor. 2018 yılında LPL’e dahil olan ekip, Tian ve Doinb transferlerinin ardından yükselişe geçmişti. İkinci Worlds 2019 Yarı Final mücadelesi G2 ve SKT arasında yarın saat 14:00’te oynanacak.